Czym są ładowarki indukcyjne?

Czym są ładowarki indukcyjne?
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Kilka lat temu w sklepach pojawiły się ładowarki indukcyjne, korzystające ze standardu QI. Są to innowacyjne urządzenia bezprzewodowe, które pozwalają na naładowanie smartfona bez konieczności podłączania go do gniazdka za pomocą kabla. Wystarczy położyć telefon na ładowarce, a proces gromadzenia energii rozpoczyna się samoczynnie. W niniejszym artykule zostanie opisana zasada działania tego użytecznego akcesorium.

Rozwiązanie wyjątkowo komfortowe

Omawiane ładowarki działają dzięki zjawisku indukcji elektromagnetycznej. W ich wnętrzu znajduje się zwinięty precyzyjnie przewód pełniący rolę cewki nadawczej. Gdy zaczyna płynąć przez niego prąd (wskutek podłączenia do gniazdka), powstaje pole elektromagnetyczne, którego siła jest zależna w dużej mierze od ilości zwojów. Oddziałuje ono później na cewkę odbiorczą zlokalizowaną w telefonie, czego skutkiem jest ładowanie się baterii urządzenia. Wiele funkcjonalnych i atrakcyjnych wizualnie ładowarek indukcyjnych posiada w swojej ofercie ten sklep online: https://www.ishock.pl/. Co istotne, są one kompatybilne z najpopularniejszymi smartfonami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym się kierować przy wyborze składu węgla opałowego?
Czym się kierować przy wyborze składu węgla opałowego?
Wybór składu węgla opałowego jest dużą decyzją dla każdego właściciela domu lub firmy. Chcesz mieć pewność, że otrzymujesz najlepszy produkt […]
Ostatnie wpisy