Czym karmić swojego pupila, aby był sprawny i zdrowy?

Czym karmić swojego pupila, aby był sprawny i zdrowy?
multitematyczny
Hobby/podróże i sport
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dieta zwierzęcia ma istotne znaczenie nie tylko dla jego sylwetki czy wyglądu sierści, ale przede wszystkim dla jego zdrowia. W związku z tym wielu właścicieli zastanawia się, jaki rodzaj pożywienia będzie najlepszy dla ich pupila. Decyzja pomiędzy suchą a mokrą karmą zależy od indywidualnych preferencji psa. Warto jednak pamiętać, że wraz ze wzrostem jej wilgotności, spada gęstość odżywcza. W związku z tym suchego pokarmu powinno być około 3 razy mniej niż mokrego lub gotowanego. Natomiast połączenie obu rodzajów jest korzystne z kilku powodów. Po pierwsze dla zębów psa. Po drugie daje większą różnorodność, a także jest praktycznym rozwiązaniem, gdy pojawia się konieczność zmiany diety. Zarówno suchą, jak i mokrą karmę w wielu wariantach znajdziesz na stronie internetowej: https://exclusion.pl/.

Smak i wartości odżywcze w jednym

Warto pamiętać, że podobnie jak ludzie, zwierzęta również wykazują określone preferencje smakowe. W związku z tym, analizując skład karmy i jej wartości odżywcze, warto wybrać kilka rodzajów i podać je psu. Następnie trzeba sprawdzić, czy nie tylko ma ona dobry smak, ale również czy zapewnia zbilansowaną ilość niezbędnych składników odżywczych. W przypadku, gdy jest nieodpowiednia, pupil szybko nas o tym poinformuje. Zmieni się jego sierść, wygląd, a także zachowanie. Umaszczenie stanie się matowe, pojawią się luźniejsze odchody i gazy, ospałość, a nawet problemy z utrzymaniem optymalnej sylwetki. Jak widać, jakość karmy ma ogromny wpływ na wygląd, zdrowie, ale także zachowanie psa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Od czego zależy cena ubezpieczenia samochodu ciężarowego?
Od czego zależy cena ubezpieczenia samochodu ciężarowego?
Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami, każdy właściciel pojazdu najpóźniej w dniu rejestracji, musi wykupić ubezpieczenie OC. Obowiązek ten dotyczy […]
Ostatnie wpisy