Czym jest pellet i w jakim celu się go wykorzystuje?

Czym jest pellet i w jakim celu się go wykorzystuje?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pellet jest zdecydowanie bardziej ekologiczną alternatywą dla drewna oraz innych materiałów opałowych. Występuje on w formie niewielkiego granulatu o średnicy wynoszącej od 6-8 mm. Uznawany jest on za biomasę, czyli odpady, które łatwo ulegają biodegradacji, co ma korzystny wpływ na środowisko naturalne.

Dlaczego warto palić pelletem?

Pellet to paliwo opałowe, które powstaje w wyniku sprasowania pod wysokim ciśnieniem odpadów drzewnych, takich jak trociny, zrębki oraz wióry. Charakteryzuje się on wysoką kalorycznością, dzięki czemu jest w stanie wytworzyć taką samą ilość ciepła, jak drewno, ale posiada niską wilgotność i podczas spalania wytwarza się zdecydowanie mniej popiołu. Ze względu na te właściwości jest on bardzo chętnie wybierany jako opał o pieców, a także kominków. Wytworzony z niego popiół jest bogaty w związki mineralne, które pozytywnie wpływają na jakość gleby, do której się przedostaną. Dodatkową zaletą jest także to, że jest on sprzedawany w wygodnych workach, które są bezproblemowe w transporcie oraz przechowywaniu. Ofertę jednej z firm zajmujących się produkcją i sprzedażą pelletu znaleźć można pod adresem https://top-pellet.pl/. Jest to ekologiczne paliwo, nad wyborem którego zdecydowanie warto się zastanowić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zalety klucza sprzętowego USB
Zalety klucza sprzętowego USB
Pendrive jako zabezpieczenie danych  Zabezpieczenie kluczem USB to ciekawe i wygodne rozwiązanie ochrony danych na komputerze przed dostępem niepowołanych osób. […]
Ostatnie wpisy