Rodzaje zabezpieczeń okiennych

Rodzaje zabezpieczeń okiennych
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wymiana okien lub rolet na okna może być świetną okazją, która zachęci nas do zainwestowania w określone zabezpieczenia okienne. Warto o nich pomyśleć, jeśli w domu posiadamy cenne materiały, tym bardziej, jeśli mają one dla nas wartość sentymentalną. Zabezpieczenia okien podzielić można na parę kategorii, jednak już nawet te podstawowe i proste w montażu mogą nam dać sporą ochronę. A przede wszystkim – spokój – gdy nie ma nas w domu.

Jakie rodzaje zabezpieczeń okiennych można wyróżnić?

Jednym z najbardziej znanych pomysłów na zabezpieczenie okien, a zarazem ochronę przed słońcem są rolety zewnętrzne. Jak sama nazwa mówi, montowane są na zewnątrz i charakteryzują się dużą solidnością wykonania – jeśli chodzi o koszta, są dużo droższe od standardowych rolet wewnętrznych, ale też i pełnią jednocześnie dwie ważne funkcje. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem mogą być okna zamykane na klucz. Taka opcja przyda się, gdy wyjeżdżamy na dłuższej, a mieszkanie pod naszą nieobecność będzie stało puste. Droższym i bardziej skomplikowanym działaniem może być zakup tak zwanych nakładek, które zablokują możliwość rozwiercenia klamki od okna z drugiej strony.

Przeglądając większość ofert zabezpieczeń okiennych możemy zauważyć, iż odnoszą się one w dużej części wyłącznie do blokad antywłamaniowych. Jednakże, wyróżnić można jeszcze inne możliwości. Mianowicie, wszelkiego rodzaju siatki i moskitiery montowane w ramach okiennych pozwolą nam uniknąć drażniących owadów w mieszkaniu. Takie rozwiązanie przyda się zwłaszcza latem, gdy temperatura zmusza nas do dłuższego wietrzenia domów i mieszkań. Co najważniejsze, taka moskitiera ramkowa nie wymaga od nas dużego wkładu finansowego, jest łatwa i szybka w montażu, a także kompletnie nie ingeruje w swobodne zamykanie i otwieranie okna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Idealne czapki dla dzieci na zimę
Idealne czapki dla dzieci na zimę
Każdy odpowiedzialny rodzic wie, że czapka jest jednym z podstawowych elementów zimowej garderoby dziecięcej. Nie możemy traktować jej jedynie jako […]
Ostatnie wpisy