Co przyda się w szklarni?

Co przyda się w szklarni?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Polska leży w umiarkowanej strefie klimatycznej. Występują okresy niskiej temperatury. Powoduje to, że uprawa roślin w gruncie przez cały rok jest niemożliwa. Rozwiązaniem tego problemu jest budowa szklarni. Są to obiekty pozwalające na sterowanie warunkami atmosferycznymi. Możemy dowolnie kształtować temperaturę, wilgotność, nasłonecznienie czy nawożenie. Mamy wpływ na glebę, w jakiej rosną rośliny.

Odpowiednie warunki dla roślin zimą

Ogrzewając szklarnię, możemy podnieść temperaturę do dowolnej wartości. Rozwiązanie sprawdzi się z reguły w miesiącach jesiennych i zimowych. Znacznie większym problem jest dostarczenie roślinom wody i odpowiedniego oświetlenia. Na przenikanie promieni słonecznych ma wpływ przede wszystkim jakość i rodzaj użytego szkła. Nawet dobrej jakości szyby z czasem tracą transparentność. Ma to wpływ nawet latem. W pozostałym kresie powinniśmy pomyśleć o sztucznym doświetlaniu roślin. Bardzo ważne jest, aby użyć wielu źródeł światła. Zwłaszcza rozproszonego. Stworzymy wtedy warunki możliwe najbliższe naturalnym. Idealnie w tej roli sprawdzi się rozgałęziacz do żarówek. Są to niezwykle pomocne akcesoria. Dzięki niemu i odpowiednim żarówkom dostarczymy roślinom tak bardzo potrzebnego światła.

Uprawa roślin w szklarni wymaga wysokiej jakości odżywek. Ideałem są produkty ekologiczne. Nawozy Biobizz są w 100% ekologiczne. Posiadają certyfikaty poświadczające ich naturalny skład. Nadają się do stosowania w glebie naturalnej. Mogą być stosowane także w podłożach inertnych takich jak np. kokos.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak ważne jest oświetlenie w hodowli drobiu?
Jak ważne jest oświetlenie w hodowli drobiu?
Oświetlenie odgrywa niezwykle istotną rolę w hodowli drobiu – nie mniejszą niż choćby karmienie, pojenie czy wentylowanie. Przede wszystkim skutecznie […]
Ostatnie wpisy