Czyszczenie basenu – jakie przyrządy się przydadzą?

Czyszczenie basenu – jakie przyrządy się przydadzą?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ilu z nas nie chciałoby posiadać własnego basenu w przydomowym ogródku? Jednak duża liczba osób rezygnuje z takich marzeń, uważając je za zbyt kłopotliwe i czasochłonne do przeprowadzenia. Tymczasem jednak okazuje się, że aby mieć basen, wcale nie musimy przygotowywać specjalnego podłoża – zamiast tego są już gotowe baseny, m.in. baseny marki Intex, które można wybrać w różnych wielkościach i kształtach. Możliwe jest ich zamontowanie w ziemi lub położenie na podłożu (w przypadku basenów z dmuchanymi lub usztywnianymi ściankami). W takich przypadkach rozpoczęcie korzystania z basenu wcale nie wymaga wiele czasu – wystarczy go rozłożyć i napełnić wodą.

Jak ograniczyć zanieczyszczenie basenu

jeśli martwi nas to, że baseny na zewnątrz domu bardzo szybko się brudzą, bo wpadają do nich na przykład liście, czy owady, również mamy kilka możliwości uniknięcia tego problemu. Osoby, które obawiają się zanieczyszczeń mechanicznych (cząstek roślin, owadów), mogą zdecydować się na zadaszenia i przykrycia, które oprócz czystości zapewniają również bezpieczeństwo – nikt nie wpadnie do takiego basenu po ciemku. Istnieją również specjalne akcesoria do czyszczenia basenów, takie jak zestawy przypominające odkurzacze, poruszające się po dnie basenu, chemia basenowa, m.in. tabletki z chlorem, czy pompy filtrujące lub chlorujące wodę. Warto z nich korzystać, ponieważ nie są drogie, a mogą znacznie podnieść komfort użytkowania przydomowych basenów i zmniejszyć ryzyko alergii czy chorób przez kontakt z niepożądanymi drobnoustrojami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na jaki styl się zdecydować przy urządzaniu nowego mieszkania?
Na jaki styl się zdecydować przy urządzaniu nowego mieszkania?
W domowych pomieszczeniach można wykorzystać różne style aranżacyjne. W trendach wnętrzarskich często dostrzegalny jest także eklektyzm – obecnie z dużą […]
Ostatnie wpisy