Dziecko niepełnosprawne – jak się nim opiekować?

Dziecko niepełnosprawne – jak się nim opiekować?
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem to spore wyzwanie dla rodzica. To nie tylko zakup niezbędnego sprzętu, ale też sporo poświęconego czasu i wiele różnych emocji. Jak opiekować się dzieckiem niepełnosprawnym i jaki sprzęt może mu ułatwić życie? 

Sprzęt do poruszania się 

Niepełnosprawne dziecko ma przed sobą całe życie, dlatego należy mu umożliwić jak najczęstsze przebywanie wśród innych ludzi. W przypadku młodszych dzieci na początek wystarczy wózek, ale z czasem przyda się również wózek inwalidzki. W niektórych przypadkach wystarczą kule, najlepiej specjalnie amortyzowane przy łokciu. Na szczęście coraz więcej miejsc jest przystosowanych dla osób niepełnosprawnych, dzięki czemu mogą udać się windą na wyższe piętra. 

W niektórych przypadkach jednak dziecko musi spędzić wiele czasu w domu. Niezmiernie ważne jest tutaj łóżko rehabilitacyjne wynajem Warszawa jest idealnym miastem w którym takie znajdziemy. Pozwoli to dziecku na większą wygodę, łatwiejsze wstanie z miejsca czy podniesienie się do pozycji siedzącej. 

Pomoc z zewnątrz 

Sprzęt, operacje czy leki dla dzieci niepełnosprawnych bywają bardzo drogie. Rodzic nie zawsze jest sobie w stanie poradzić sam, szczególnie jeśli musi ciągle pracować. Warto udać się do odpowiednich instytucji, organizacji charytatywnych czy Narodowego Funduszu Zdrowia, które pomogą uzyskać dofinansowanie lub zdobyć najważniejszy sprzęt czy leki. Warto zapisać dziecko do specjalnych placówek, które przyjmują dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawnościami – psychicznymi lub fizycznymi. Warto rozejrzeć się też za szkołami publicznymi, które posiadają klasy ze specjalnym trybem nauczania. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowe technologie w druku
Nowe technologie w druku
Każda branża potrzebuje działań marketingowych. Z tego powodu rośnie zainteresowanie różnymi formami tworzenia anonsów. Jednym z nich są elementy drukowane […]
Ostatnie wpisy