Znaki – dlaczego są niezbędne na drodze?

Znaki – dlaczego są niezbędne na drodze?
multitematyczny
Bez kategorii
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Znaki drogowe są jedną z podstawowych zasad prawa o ruchu drogowym, a każdy, kto regularnie przejeżdża przez dane miejsce, musi poznać znaki drogowe. Znaki kierunkowe wskazują, z którego kierunku nadjeżdża ruch na skrzyżowaniu, a inne znaki ostrzegają nas przed potencjalnymi zagrożeniami. Znaki pionowe i poziome są używane do wskazywania orientacji drogi, identyfikacji skrzyżowań, wskazywania początku i końca odcinka drogi lub do wskazywania skrzyżowania. 

 Co warto wiedzieć?

Na drodze znajduje się wiele znaków. Najważniejsze z nich to oznaczenia drogowe lub, jak powszechnie wiadomo, znaki drogowe. Kolory na tych znakach drogowych oznaczają różne rzeczy. Na przykład: Białe linie oddzielają pasy ruchu i wskazują kierunek jazdy. Znaki drogowe informują nas, co powinniśmy zrobić w określonych sytuacjach i gdzie szukać usług, takich jak stacje benzynowe, punkty gastronomiczne czy hotele. Oznakowanie poziome i pionowe zapewnia kierowcom wskazówki, wskazując początek lub koniec pasa ruchu, informując o łukach i innych elementach drogi oraz kierując ruch w stronę przecinających się dróg lub z dala od nich. Względna ciemność linii w porównaniu z tłem pomaga w rozróżnianiu linii na tej samej jezdni. Linie poziome służą do oddzielania pasów ruchu w tym samym kierunku jazdy, ale o różnych prędkościach. Polecenia słowne i ruchy rąk są wykorzystywane do sterowania ruchem, gdy brakuje znaków lub są one niejasne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Książki i kursy do nauki elektroniki
Książki i kursy do nauki elektroniki
Każda techniczna dziedzina wiedzy jest połączeniem teorii i praktyki. Elektronika nie jest tu wyjątkiem. Czy warto inwestować w książki i […]
Ostatnie wpisy