Wiaty garażowe – jaki to koszt?

Wiaty garażowe – jaki to koszt?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiata garażowa stanowi dobre rozwiązanie w sytuacji, kiedy właściciel samochodu nie dysponuje garażem, ale chce w możliwie skuteczny sposób zabezpieczyć swoje auto przed niekorzystnym wpływem czynników pogodowych. Taka zadaszona przestrzeń może również pełnić funkcję rekreacyjną jako alternatywa dla altany w ogrodzie albo zostać wykorzystana w celach gospodarczych, np. do przechowywania drewna. Wyodrębnić możemy wiaty przyścienne, które przylegają do ściany budynku mieszkalnego oraz wolnostojące. Biorąc natomiast pod uwagę rodzaj użytego materiału, wyróżnia się konstrukcje drewniane, stalowe i murowane. Koszt postawienia tego typu zadaszenia będzie zależał od jego wielkości i gatunku zastosowanego tworzywa. Najprostsze wiaty garażowe można wznieść za około 2-3 tys. zł, te wykonane z elementów metalowych kosztują 7-8 tys. zł, natomiast wersje z zapleczem gospodarczym to wydatek powyżej 15 tys. zł.

Czy można samemu zbudować wiatę?

Pomimo że postawienie zadaszenia pochłania znacznie mniej środków niż wybudowanie garażu, możemy te koszty jeszcze pomniejszyć, jeśli zdecydujemy się na samodzielną budowę. Chociaż zaoszczędzimy w ten sposób pieniądze, to jednak będziemy musieli poświęcić temu zadaniu sporo czasu, ponieważ jest ono czasochłonne. Ponadto wzniesienie wiaty stalowej będzie wymagało użycia specjalistycznych narzędzi, których możemy nie posiadać. Jeżeli chodzi akurat o metalowe zadaszenia producent tego typu konstrukcji oferuje najczęściej usługę ich montażu, aby zagwarantować trwałe użytkowanie. Na rynku działa obecnie wiele firm zajmujących się produkcją i montowaniem wiat garażowych.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego wynajęcie prywatnego samolotu to dobry pomysł?
Dlaczego wynajęcie prywatnego samolotu to dobry pomysł?
Lot prywatnym samolotem zdecydowanie różni się od podróżowania z publicznym przewoźnikiem, przede wszystkim oferując o wiele wyższy komfort przemieszczania się. […]
Ostatnie wpisy