Jak efektywnie gospodarować nieczystościami na swojej posesji?

Jak efektywnie gospodarować nieczystościami na swojej posesji?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jako właściciele domów jednorodzinnych, bliźniaczych lub szeregowych jesteśmy odpowiedzialni za odprowadzanie nieczystości generowanych przez nasze gospodarstwo domowe. Zgodnie z ustawą regulującą ten temat, musimy podłączyć się do miejscowej kanalizacji, jeśli tylko jest to możliwe. Przepisy przewidują jednak sytuacje, gdy system kanalizacji nie istnieje w danej lokalizacji lub gdy nie możemy się do nie przyłączyć ze względu na położenie naszego domu poniżej jego poziomu. W razie zaistnienia któregoś z wymienionych przypadków, musimy utylizować nasze ścieki w inny sposób. Najpopularniejsze są wciąż szamba, jednak z ekologicznego, jak i ekonomicznego punktu widzenia przydomowa oczyszczalnia wydaje się znacznie lepszym pomysłem. 

Co to jest przydomowa oczyszczalnia ścieków

Każdy mniej więcej kojarzy czym jest szambo i wiele osób niestety mylnie twierdzi, że przydomowa oczyszczalnia to dokładnie to samo. W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że ze zbiornika zwanego szambem nieczystości należy wybierać regularnie co kilka dni, natomiast z oczyszczalni wystarczy je wybrać co dwa lata. Poza tym to cały zespół urządzeń, którego zadaniem jest neutralizacja naszych odpadów płynnych. Dzięki mikroorganizmom znajdującym się w tego typu zbiornikach nieczystości zostają wstępnie rozłożone i doprowadzone do stanu, w którym nie stwarzają zagrożenia dla otoczenia. Nieco więcej na temat montażu oraz działania tego rozwiązania przeczytamy na stronie firmy specjalizującej się w tym temacie, którą znajdziemy pod wymienionym adresem internetowym https://interprogress.pl/oferta/przydomowe-oczyszczalnie-sciekow/ekologiczne/. Jeśli poważnie podchodzimy do tematu ekologii, jest to idealna opcja.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy wiklina jest odporna na zmienne warunki atmosferyczne?
Czy wiklina jest odporna na zmienne warunki atmosferyczne?
Wikliną nazywa się młode pędy niektórych gatunków drzew. Najczęściej określenie to dotyczy wierzby purpurowej, amerykańskiej, wiciowej oraz migdałowej. Wiklinę wykorzystuje […]
Ostatnie wpisy