Jak efektywnie gospodarować nieczystościami na swojej posesji?

Jak efektywnie gospodarować nieczystościami na swojej posesji?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jako właściciele domów jednorodzinnych, bliźniaczych lub szeregowych jesteśmy odpowiedzialni za odprowadzanie nieczystości generowanych przez nasze gospodarstwo domowe. Zgodnie z ustawą regulującą ten temat, musimy podłączyć się do miejscowej kanalizacji, jeśli tylko jest to możliwe. Przepisy przewidują jednak sytuacje, gdy system kanalizacji nie istnieje w danej lokalizacji lub gdy nie możemy się do nie przyłączyć ze względu na położenie naszego domu poniżej jego poziomu. W razie zaistnienia któregoś z wymienionych przypadków, musimy utylizować nasze ścieki w inny sposób. Najpopularniejsze są wciąż szamba, jednak z ekologicznego, jak i ekonomicznego punktu widzenia przydomowa oczyszczalnia wydaje się znacznie lepszym pomysłem. 

Co to jest przydomowa oczyszczalnia ścieków

Każdy mniej więcej kojarzy czym jest szambo i wiele osób niestety mylnie twierdzi, że przydomowa oczyszczalnia to dokładnie to samo. W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że ze zbiornika zwanego szambem nieczystości należy wybierać regularnie co kilka dni, natomiast z oczyszczalni wystarczy je wybrać co dwa lata. Poza tym to cały zespół urządzeń, którego zadaniem jest neutralizacja naszych odpadów płynnych. Dzięki mikroorganizmom znajdującym się w tego typu zbiornikach nieczystości zostają wstępnie rozłożone i doprowadzone do stanu, w którym nie stwarzają zagrożenia dla otoczenia. Nieco więcej na temat montażu oraz działania tego rozwiązania przeczytamy na stronie firmy specjalizującej się w tym temacie, którą znajdziemy pod wymienionym adresem internetowym https://interprogress.pl/oferta/przydomowe-oczyszczalnie-sciekow/ekologiczne/. Jeśli poważnie podchodzimy do tematu ekologii, jest to idealna opcja.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak znaleźć dobrego spedytora
Jak znaleźć dobrego spedytora
Spedytor, który rozumie specyfikę transportu       Rolą spedytora w firmie transportowej jest znajdowanie ładunków, dysponowanie kierowców na miejsce załadunku i dopełnianie […]
Ostatnie wpisy