Wesele w plenerze – organizacja krok po kroku

Wesele w plenerze – organizacja krok po kroku
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele par młodych marzy o zorganizowaniu wesela poza salą bankietową – np. w ogrodzie, na łące albo w ruinach zamku. Jest to idealne rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które kochają wiejski styl życia oraz niczym nieskrępowaną zabawę. Organizacja takiego wydarzenia wymaga jednak podjęcia wielu niezbędnych działań. Jednym z nich jest wynajem namiotów weselnych, które będą stanowiły podstawowe schronienie dla gości oraz przestrzeń przeznaczoną do tańca i spożywania posiłków. 

Nie zapomnijmy o oprawie muzycznej 

Organizując wesele w plenerze, w pierwszej kolejności należy oczywiście dokonać wyboru odpowiedniego miejsca, od którego w dużej mierze będzie zależał koszt całej imprezy. Może to być zarówno przydomowy ogród, jak i łąka położona w pobliżu lasu, plaża nad jeziorem czy ruiny starego pałacyku. W tym pierwszym przypadku wesele okaże się z pewnością najtańsze. Drugim etapem jest wynajęcie odpowiednio przystosowanych hal namiotowych, które oferuje m.in. firma: https://www.hale-wynajem.pl/. Muszą być one wyposażone w drapowane ściany, odchylane wejście, otwory wentylacyjne, system ogrzewania oraz dekoracyjne oświetlenie. Oprócz tego konieczne jest podjęcie następujących działań:

– przygotowanie sceny dla DJ-a lub zespołu grającego na żywo

– wypożyczenie stolików, krzeseł i i innych mebli

– zamówienie cateringu – łącznie z wykwalifikowaną obsługą kelnerską

– zorganizowanie zaplecza sanitarnego (głównie toalet) oraz dostępu do elektryczności

– dodatkowe udekorowanie namiotów weselnych i stołów oraz ustawienie wybranych atrakcji (np. fotobudki)

– postawienie drogowskazów kierujących do namiotów i toalet

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Skórzane dodatki – gwarancja na długie lata
Skórzane dodatki – gwarancja na długie lata
Niezależnie od płci lubimy dodatki. Jedni z nas lubią z nimi eksperymentować, inni oddają się tradycji i wybierają to, co […]
Ostatnie wpisy