W jakich sytuacjach posiadanie operatu szacunkowego nieruchomości będzie przydatne?

W jakich sytuacjach posiadanie operatu szacunkowego nieruchomości będzie przydatne?
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nieruchomości są w ostatnim czasie celem wielu inwestorów, którzy chcą ulokować w nich swoje pieniądze, a po paru latach osiągnąć zysk. Na lokale użytkowe i mieszkalne zwracają też jednak uwagę osoby, które na przykład potrzebują miejsca do utworzenia siedziby firmy lub nowego miejsca zamieszkania. Niezależnie od tego, kim się jest i jakie ma się powody do zainteresowania nieruchomościami, w pewnych sytuacjach można być zmuszonym do posiadania dokumentu, jakim jest operat szacunkowy nieruchomości. Jeśli nie będzie to konieczne, to z całą pewnością przydatne. Czym jest operat szacunkowy nieruchomości i kiedy okaże się potrzebny?

Kiedy warto zlecić wykonanie operatu szacunkowego nieruchomości?

Operat szacunkowy to nic innego jak autorska opinia rzeczoznawcy o wartości konkretnej nieruchomości. Operat stanowi dokument urzędowy i musi być sporządzony w formie pisemnej. W tej kwestii nie ma żadnych wyjątków. Takie pismo warto posiadać przede wszystkim wtedy, gdy podejmuje się decyzję o zakupie mieszkania czy lokalu na kredyt. Będzie ono niezbędne przy ocenie zdolności kredytowej przez bank. Oprócz tego, operat przyda się podczas sprzedaży nieruchomości czy też w razie chęci jej ubezpieczenia. Ważne, aby przygotowanie operatu zlecić doświadczonemu rzeczoznawcy, ponieważ to da gwarancję prawidłowej wyceny. Jeżeli potrzebny będzie nam dobry rzeczoznawca majątkowy Warszawa to jedno z miast, gdzie można takiego znaleźć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zachęcić klienta do zakupu twojego produktu?
Jak zachęcić klienta do zakupu twojego produktu?
Jeśli jesteś jak większość ludzi, Twoja odpowiedź na to pytanie to prawdopodobnie coś w stylu: „Opowiadam im o wszystkich korzyściach […]
Ostatnie wpisy