Czy lepiej kupić kota od hodowcy czy adoptować go ze schroniska dla zwierząt?

Czy lepiej kupić kota od hodowcy czy adoptować go ze schroniska dla zwierząt?
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dla wielu osób zakup kota od hodowcy jest jedyną opcją. Ale dla innych, adopcja kota ze schroniska dla zwierząt lub grupy ratowniczej jest właściwą rzeczą do zrobienia.

Plusy każdej opcji są różne, ale jeśli rozważasz zdobycie nowego kociego towarzysza, jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed adopcją kota ze schroniska.

Plusy adopcji kota ze schroniska dla zwierząt lub grupy ratowniczej:

Koszt

Adopcja zwierzęcia ze schroniska lub grupy ratowniczej może być znacznie mniej kosztowna niż zakup od hodowcy. W zależności od miejsca zamieszkania i rodzaju zwierzęcia, które chcesz, może to być nawet darmowe.

Wiek

Zwierzęta ze schroniska są często starsze niż te sprzedawane przez hodowców – i ma to swoje zalety. Starsze koty są zazwyczaj spokojniejsze i łatwiejsze w oswojeniu niż kocięta, ponieważ miały więcej czasu, aby dorosnąć i dostosować się do swojego środowiska. Mają też tendencję do większej socjalizacji z ludźmi, ponieważ przez większość swojego życia (lub nawet dłużej) przebywały w pobliżu innych kotów i psów w schronisku. Adoptuj kota, który ma co najmniej rok, a najlepiej dwa lub więcej lat. Kot powinien być wtedy w pełni odstawiony od matki i wykastrowany lub wykastrowany.

Stan zdrowia

Schroniska przesiewają wszystkie przychodzące zwierzęta pod kątem problemów zdrowotnych przed dopuszczeniem ich do swoich obiektów, więc możesz być pewien, że każdy adoptowany zwierzak otrzymał odpowiednią opiekę medyczną i będzie w dobrym stanie zdrowia. Jednak nadal powinieneś zabrać swojego nowo adoptowanego kota do lekarza weterynarii na kontrolę w ciągu kilku dni od przyniesienia go do domu. Jeśli to możliwe, zapytaj w schronisku o wszelkie specyficzne warunki medyczne i zabiegi, które mogły być potrzebne dla zwierzęcia, które adoptujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie dekoracje i dodatki do łazienki wybrać?
Jakie dekoracje i dodatki do łazienki wybrać?
Dobrze urządzona łazienka pozwala na poczucie komfortu i odprężenie. Ponadto ergonomiczne urządzenie łazienki i odpowiednie rozplanowanie poszczególnych elementów pozwala na […]
Ostatnie wpisy