W jaki sposób kancelaria może pomóc Ci umorzyć długi?

W jaki sposób kancelaria może pomóc Ci umorzyć długi?
multitematyczny
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawo może być wykorzystane, aby pomóc Ci w umorzeniu długów. Dług, który został umorzony, nie będzie już ścigany przez wierzycieli, ale nadal może pojawić się w raporcie kredytowym. Jeśli zmagasz się z długami, kancelaria prawna może pomóc Ci poruszać się po dostępnych opcjach prawnych. Pierwszym krokiem jest zsumowanie kwoty Twojego zadłużenia i ustalenie, jakim podmiotom winny jesteś określone kwoty.

Wiemy ile, co dalej?

Gdy już wiesz, ile pieniędzy jesteś winien, istnieją różne sposoby, na jakie kancelaria prawna https://www.januszewski-kancelariaprawna.com/upadlosc-konsumencka może pomóc Ci w uregulowaniu zadłużenia:

W pierwszej kolejności plany zarządzania długami – plany te pozwalają Ci spłacać wierzycieli w przystępnych miesięcznych ratach przez uzgodniony okres. Nie dokonuje się żadnych dodatkowych płatności ponad kwotę określoną w planie, więc nie ma ryzyka popadnięcia w dalsze zadłużenie, w przypadku nieprzewidywalnych okoliczności.

Upadłość konsumencka

Być może rozważasz złożenie wniosku o upadłość. Może to być dobra opcja, jeśli nie masz innego sposobu na rozwiązanie swoich problemów z długami. Ale zanim złożysz wniosek o upadłość, ważne jest, aby wiedzieć, co się stanie, gdy to zrobisz.

Jeśli złożysz wniosek o upadłość, Twoi wierzyciele muszą zaprzestać prób ściągania od Ciebie należności. Jednak nadal mogą próbować odebrać Ci aktywa – takie jak konta bankowe lub nieruchomości – które wykorzystane zostaną do uregulowania wszelkich niespłaconych długów.

Niekiedy wystarczy konsultacja – wszyscy jesteśmy ludźmi

W niektórych przypadkach wierzyciele mogą zgodzić się na umorzenie części lub całości długu bez konieczności przeprowadzania postępowania sądowego. Zaletą tej opcji jest to, że nie trzeba się stresować i ponosić kosztów związanych z podjęciem kroków prawnych przeciwko wierzycielom – ale we większości przypadków, tak się stanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Parę pomysłów na wypoczynek w górach
Parę pomysłów na wypoczynek w górach
Wypoczynek w górach to szansa na aktywne spędzenie urlopu. Dostępne oferty proponują konsumentom zróżnicowane hotele, apartamenty czy drewniane domki w […]
Ostatnie wpisy