W jaki sposób i na jakich płaszczyznach życia pomoże nam zawodowy coach?

W jaki sposób i na jakich płaszczyznach życia pomoże nam zawodowy coach?
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niejeden z nas słyszał zapewne angielskojęzyczne słowo – coaching. Ale z pewnością nie każdy rozumie, co ono oznacza. Najczęściej pojęcie to jest kojarzone z osobą trenera personalnego, który próbuje nas przekonać, że jesteśmy najwspanialsi na świecie, tylko nikt jeszcze nie miał możliwości nam tego powiedzieć. Są też osoby, których zdaniem pojęcie coachingu jest ściśle związane terapią, której się podejmujemy, gdy nie radzimy sobie w życiu. Oczywiście żadna z tych teorii nie jest prawdą. Z czym więc tak naprawdę ma związek ten termin?

Pomoc zawsze w zasięgu ręki

Coaching jest bardzo przydatny wówczas, gdy chcielibyśmy w naszym życiu coś zmienić, a nie wiemy, w którą stronę w związku z tym podążać. Może tu chodzić o pracę zawodową, życie osobiste lub jeszcze inne działania. W takiej sytuacji coaching personalny będzie dla nas wsparciem. Należy jednak pamiętać, że coach, to nie mentor. Nie jest po to, by podać nam gotowe rozwiązania, To nie jest osoba, która ma przygotowaną receptę na nasze szczęście. Co prawda przedstawi pewne propozycje i może roztoczyć przed nami pewną ukierunkowaną wizję, ale to my musimy wziąć odpowiedzialność za nasze życie i wszelkie posunięcia z tym związane. Coach będzie jednak zawsze przy nas, by udzielać nam odpowiedzi, na wyłaniające się ważne pytania i podpowie, jakie mamy możliwości wyboru w różnych dziedzinach życia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Piramida Maslowa w pracy – co warto wiedzieć?
Piramida Maslowa w pracy – co warto wiedzieć?
Co to jest? Hierarchia potrzeb Maslowa to sposób patrzenia na potrzeby człowieka. Została ona nazwana na cześć Abrahama Maslowa, który […]
Ostatnie wpisy