Tuning Volkswagena – co i jak ?

Tuning Volkswagena – co i jak ?
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Volkswagen to marka samochodów, która cieszy się w Polsce ogromną popularnością. Po rodzimych drogach porusza się wiele modeli aut, pochodzących od tego niemieckiego producenta. Ze względu na to, że samochody te są tak popularne, dostępnych jest wiele części i akcesoriów umożliwiających ich modyfikację. Jednym z najchętniej tuningowanych modeli Volkswagena w ostatnim czasie jest Transporter szóstej generacji.

Chociaż tuningować można zarówno silnik jak i wnętrza aut, zazwyczaj najchętniej modyfikacjom poddawane jest nadwozie. Wynika to z tego, że zmiany w wyglądzie zewnętrznym samochodu są najbardziej widoczne i szybko rzucają się w oczy. Wśród akcesoriów do Volkswagena T6 znaleźć można zarówno takie, które wpływają na poprawę funkcjonalności auta, jak również te, które są detalami, mającymi charakter wyłącznie estetyczny (sprawdź: akcesoria t6).

Jeśli chodzi o pierwszą grupę to na uwagę zasługują przede wszystkim nakładki na progi do samochodu. Nakładki skutecznie zabezpieczają oryginalny lakier znajdujący się na progach przez wytarciem. Podobną nakładkę warto również zamontować na tylny zderzak, zwłaszcza jeżeli często korzysta się z bagażnika. Elementem, który poprawia zarówno funkcjonalność jak wygląd zewnętrzny VW T6, są relingi dachowe. Nadają autu dynamiki, a przy tym pozwalają umieszczać na nich bagażnik dachowy.

W przypadku dodatków estetycznych na uwagę zasługują przede wszystkim nakładki na klamkę. Przy czarnym lakierze auta, szczególnie dobrze wyglądają nakładki chromowane. Tego typu chromowane elementy można także montować na lusterkach, czy też kratce wlotu powietrza. W sprzedaży dostępne są również różnego listwy mocowane do tylnej klapy bagażnika lub wokół bocznych szyb. Jeśli komuś zależy na tym, aby jego auto posiadało dynamiczny kształt może zdecydować się także na przymocowanie do tylnej krawędzi dachu niewielkiego spojlera.

Ze względu na popularność Volkswagenów w Polsce, ilość dostępnych części jest niezwykle duża, dlatego każdy bez względu na model znajdzie coś dla siebie. Akcesoriów tuningowych warto szukać zwłaszcza w Internecie, gdzie wybór jest naprawdę ogromny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę przy wyborze felg?
Na co zwrócić uwagę przy wyborze felg?
Felga to nic innego jak obręcz, na którą jest bezpośrednio zakładana opona samochodowa. Obecnie obręcze mają za zadanie nie tylko […]
Ostatnie wpisy