Rola ekspozycji w sprzedaży detalicznej

Rola ekspozycji w sprzedaży detalicznej
multitematyczny
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wszyscy jesteśmy klientami. Nawet kilka razy w tygodniu odwiedzamy sklep i przemierzamy jego alejki w poszukiwaniu potrzebnych nam towarów. Ekspozycja artykułów sprzedażowych pełni ogromną rolę w sprzedaży detalicznej. Istnieje pojęcie takie jak merchandising. Oznacza ono koncepcję, która zakłada wykorzystanie maksymalnej przestrzeni handlowej do komunikacji z klientami, aby wywołać w nim potrzebę zakupu określonych artykułów, a następnie umożliwienie jej realizacji. 

Pragnij i kup

Jeśli chodzi o ekspozytory reklamowe producent oferuje ich szeroki wybór, dopasowany do potrzeb klienta. Uwzględniają one bodźce niezbędne do przyciągnięcia klienta do sklepu, a jednocześnie pełnego wykorzystania potencjału miejsca sprzedaży. Rolą tych ekspozytorów jest dotarcie do różnych grup osób. Po pierwsze takich, które nie chciały wejść do sklepu, ale jakaś sytuacja skłoniła je do tego kroku. Po drugie do tych, którzy odwiedzili placówkę handlową, by zakupić określony produkt, ale być może kupią coś jeszcze. Ostatnią grupą, do której skierowany jest merchandising są stali klienci, o których uwagę i lojalność należy zadbać tak, aby na długo pozostali odbiorcami usług. W związku z tym ekspozytory pełnią kilka kluczowych funkcji. Przede wszystkim wzbudzają zainteresowanie i pożądanie danym produktem, następnie tworzą potrzebę jego posiadania i zainicjowania działania w celu jego spełnienia, czyli dokonania zakupów. Cel taki można osiągnąć na wiele sposobów, również poprzez odpowiednio dobrane ekspozytory.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czyszczenie basenu – jakie przyrządy się przydadzą?
Czyszczenie basenu – jakie przyrządy się przydadzą?
Ilu z nas nie chciałoby posiadać własnego basenu w przydomowym ogródku? Jednak duża liczba osób rezygnuje z takich marzeń, uważając […]
Ostatnie wpisy