Surowe wnętrze domu – jak nadać mu charakteru?

Surowe wnętrze domu – jak nadać mu charakteru?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Surowe wnętrza mają wielu zwolenników. Obecnie najpopularniejszym stylem, który łączy w sobie cechy surowości oraz nowoczesności jest styl industrialny, nazywany również loftowym. Kojarzy się on głównie ze ścianami, na których dominuje beton oraz cegła. Mimo, iż sprawiają wrażenie pomieszczeń z chłodnym charakterem poprzez odpowiednie dodatki można wprowadzić do nich domową, ciepłą atmosferę.

Co musi znaleźć się w surowym wnętrzu?

Planując urządzenie wnętrz w takim stylu trzeba pamiętać o pozostawieniu jak największej pustej przestrzeni. Surowy charakter pomieszczeń sprawdza się przede wszystkim w przypadku sporych mieszkań. Warto więc zrezygnować ze ścianek działowych. Można zastąpić je szklanymi ścianami, które pozwolą stworzyć oddzielne pomieszczenia, a jednocześnie będą dawać wrażenie jasnej przestrzeni. Świetnie wygląda połączenie betonowych ścian lub ozdobionych cegłą z drewnianymi elementami. Skutecznie ocieplają one wnętrza i sprawiają, że wydaje się ono zdecydowanie bardziej przytulne. Podłoga powinna być wykonana z wyłącznie naturalnych materiałów, a najlepiej wyglądać będzie ta wykonana z grubych desek. Świetnym pomysłem jest dodatkowe ich postarzenie. Urządzając takie wnętrze nie można zapomnieć o stylowych dodatkach, których nie może być jednak zbyt wiele, aby nie przytłaczały pomieszczenia. Warto postawić na proste, jednokolorowe skrzydła drzwiowe, a także rustykalne uchwyty do drzwi. Trzeba także pomyśleć o odpowiednim oświetleniu wnętrza za pomocą prostych lamp, aby nie wydawało się ono zbyt ciemne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego posiadanie profesjonalnej wyceny domu jest tak ważne podczas jego sprzedaży?
Dlaczego posiadanie profesjonalnej wyceny domu jest tak ważne podczas jego sprzedaży?
Sprzedawanie domu jest bardzo trudnym zadaniem. Dla potencjalnego klienta taka transakcja wiąże się bowiem z koniecznością zapłacenia dużej sumy pieniędzy. […]
Ostatnie wpisy