Surowe wnętrze domu – jak nadać mu charakteru?

Surowe wnętrze domu – jak nadać mu charakteru?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Surowe wnętrza mają wielu zwolenników. Obecnie najpopularniejszym stylem, który łączy w sobie cechy surowości oraz nowoczesności jest styl industrialny, nazywany również loftowym. Kojarzy się on głównie ze ścianami, na których dominuje beton oraz cegła. Mimo, iż sprawiają wrażenie pomieszczeń z chłodnym charakterem poprzez odpowiednie dodatki można wprowadzić do nich domową, ciepłą atmosferę.

Co musi znaleźć się w surowym wnętrzu?

Planując urządzenie wnętrz w takim stylu trzeba pamiętać o pozostawieniu jak największej pustej przestrzeni. Surowy charakter pomieszczeń sprawdza się przede wszystkim w przypadku sporych mieszkań. Warto więc zrezygnować ze ścianek działowych. Można zastąpić je szklanymi ścianami, które pozwolą stworzyć oddzielne pomieszczenia, a jednocześnie będą dawać wrażenie jasnej przestrzeni. Świetnie wygląda połączenie betonowych ścian lub ozdobionych cegłą z drewnianymi elementami. Skutecznie ocieplają one wnętrza i sprawiają, że wydaje się ono zdecydowanie bardziej przytulne. Podłoga powinna być wykonana z wyłącznie naturalnych materiałów, a najlepiej wyglądać będzie ta wykonana z grubych desek. Świetnym pomysłem jest dodatkowe ich postarzenie. Urządzając takie wnętrze nie można zapomnieć o stylowych dodatkach, których nie może być jednak zbyt wiele, aby nie przytłaczały pomieszczenia. Warto postawić na proste, jednokolorowe skrzydła drzwiowe, a także rustykalne uchwyty do drzwi. Trzeba także pomyśleć o odpowiednim oświetleniu wnętrza za pomocą prostych lamp, aby nie wydawało się ono zbyt ciemne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wyszczuplające sukienki – prawda – czy mit?
Wyszczuplające sukienki – prawda – czy mit?
Sukienki z roku na rok stają się znowu coraz bardziej popularne. Mała czarna obok dżinsów z prostą nogawką to klasyk, […]
Ostatnie wpisy