Styl retro – jakie meble wniosą odpowiedni klimat?

Styl retro – jakie meble wniosą odpowiedni klimat?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mieszkania w stylu retro inspirowane są modą lat 50., 60., 70., ubiegłego wieku. Był to czasy pełne żywych kolorów, geometrycznych wzorów, mebli, które tylko z pozoru do siebie nie pasowały, a także niesamowitych dodatków z plastiku. Mimo że niektórzy uważają ten styl za tandetny, w dzisiejszych czasach chętnie do niego wracamy. Jakie meble mogą wnieść odpowiedni klimat, gdy chcemy urządzić wnętrze w stylu retro?

Powrót do przeszłości

Meble w stylu retro powinny być niebanalne i przyciągać wzrok, gdyż są główną ozdobą pomieszczenia. Czasem wystarczy tylko jeden stary albo stylizowany na taki z poprzedniej epoki, mebel, który nada wnętrzu klimat dawnych czasów. W salonie urządzonym w tym stylu doskonale sprawdzą się kanapy na nóżkach tzw. patyczakach, ozdobione tkaniną w stylu retro. Efekt ten możemy uzyskać dzięki drewnianym szafkom RTV w stylu retro bądź też całym meblościankom, obowiązkowo z witrynką. Będzie to nie tylko element dekoracyjny, ale przede wszystkim praktyczny, gdyż posiadają one mnóstwo szafek i szuflad, mieszczących naprawdę wiele.

Warto pomyśleć także o stoliku kawowym. W kształcie nerki, niewielkich rozmiarów albo też okrągły na trzech nogach, do znalezienia choćby pod adresem https://table4u.pl, a do tego również krzesła, najlepiej tapicerowane ciekawymi, kolorowymi tkaninami. Całość powinny dopełniać bibeloty, takie jak: stojaki na kwiaty, gazetniki, oraz porcelana i szkło. W salonie powinny się znaleźć plakaty z dawnych lat. Ciekawą ozdobą może być lampa stojąca lub też lampa stołowa z abażurem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Krzesła biurowe: na kółkach czy nie?
Krzesła biurowe: na kółkach czy nie?
Najczęściej gdy myślimy o krzesłach i fotelach biurowych mamy na myśli obrotowe krzesła na kółkach. Jednak oferta sklepów jest o […]
Ostatnie wpisy