Dlaczego przeprowadza się przeglądy rejestracyjne?

Dlaczego przeprowadza się przeglądy rejestracyjne?
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Podstawowym warunkiem dopuszczenia samochodu osobowego do ruchu publicznego jest poddanie go przeglądowi rejestracyjnemu. Badanie to należy wykonać zarówno pod zakupie nowego pojazdu, jak i w trakcie jego użytkowania (zazwyczaj raz na 12 miesięcy). Termin ustalany jest z uwzględnieniem marki i modelu maszyny. Jeśli interesuje nas profesjonalny przegląd rejestracyjny Poznań to miasto, gdzie bez problemu znajdziemy odpowiednią stację diagnostyczną. 

Gwarancja bezpiecznego przemieszczania się

Omawiany przegląd jest wymagany przez prawo, w związku z czym jego zaniechanie skutkuje konkretnymi konsekwencjami finansowymi. To główna przyczyna, dla której warto go przeprowadzić. Drugi powód jest bezpośrednio związany z kwestią bezpieczeństwa – dokładnie sprawdzony pod kątem technicznym samochód stanowi bowiem minimalne zagrożenie na drodze dla samego kierowcy i pozostałych uczestników ruchu. Standardowe badanie rejestracyjne obejmuje m.in. oględziny oświetlenia zewnętrznego, kół, układu kierowniczego, zawieszenia, systemu hamulcowego, amortyzatorów, nadwozia, klimatyzacji, układu wydechowego i wyposażenia obowiązkowego w postaci trójkąta czy gaśnicy. Specjalista weryfikuje ponadto jakość emisji spalin, ewentualnie wycieki płynów eksploatacyjnych, a także zgodność numeru VIN z dokumentami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przebiega realizacja przesyłki paletowej?
Jak przebiega realizacja przesyłki paletowej?
W wielu branżach niezbędna jest dobra organizacja logistyczna, co zdecydowanie usprawnia realizację wielu projektów. Satysfakcjonujące standardy w kwestii transportu mogą […]
Ostatnie wpisy