Stal zbrojeniowa – do czego służy?

Stal zbrojeniowa – do czego służy?
multitematyczny
Rynek budowlany
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podczas budowy różnego rodzaju obiektów i elementów konstrukcyjnych stosuje się stal zbrojeniową. Do tego celu służą jej różne gatunki i klasy, w zależności od zapotrzebowania. Ten rodzaj stali jest bardzo rozpowszechniony we wszelkich przedsięwzięciach budowlanych. W połączeniu z betonem w bardzo dużym stopniu zwiększa jego nośność i wytrzymałość. Powstały w ten sposób żelbet jest bardzo odporny na obciążenia i jest ogniotrwały.

Niezbędny element konstrukcyjny

Obecnie na rynku występują różnego rodzaju klasy stali zbrojeniowej. Szeroki asortyment oferuje firma Felmax. Dlaczego potrzeba aż tylu odmian tego materiału? Ponieważ do każdej konstrukcji czy obiektu należy podejść indywidualnie. O wyborze właściwego rodzaju stali decyduje konstruktor posiadający uprawnienia budowlane. Dokonuje on obliczeń, dzięki którym można dobrać taki wyrób, dzięki któremu uniknie się awarii lub katastrofy budowlanej. W dobie dzisiejszej mamy do wyboru kilka klas stali zbrojeniowej. Każda z nich różni się przede wszystkim wytrzymałością i twardością. Głównie występuje pod postacią gładkich prętów. Tego rodzaju wyroby są podatne na wyginanie i odkształcenia. Natomiast pręty żebrowane posiadają wyższy stopień wytrzymałości. Dlatego wykorzystuje się je do wykonywania zbrojenia głównego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
O czym należy pamiętać pisząc pracę licencjacką?
O czym należy pamiętać pisząc pracę licencjacką?
Obowiązek studenta Jako student będziesz zobowiązany do napisania pracy licencjackiej na stopień naukowy. Jest to praca oparta na badaniach, która […]
Ostatnie wpisy