Sprzęt kuchenny, który ułatwi gotowanie zdrowych potraw

Sprzęt kuchenny, który ułatwi gotowanie zdrowych potraw
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawidłowe odżywianie się jest kluczem do pięknej sylwetki, dobrego samopoczucia i zdrowego organizmu. W dzisiejszym, żyjącym w ciągłym pędzie świecie łatwo można wpaść w pułapkę niezdrowego jedzenia, które dostępne jest od ręki. Zdrowe jedzenie kojarzy się z długotrwałym procesem gotowania, a czas jest dla nas bardzo cenny. To jednak tylko pozory – gotowanie można wspomóc odpowiednim sprzętem, dzięki czemu można cieszyć się zdrowymi posiłkami.

Dobroć natury

Zdrowe odżywianie warto oprzeć na sezonowych produktach, dzięki czemu dieta będzie urozmaicona. Jesienią można zająć się suszeniem grzybów grzybów w suszarce. Przyrządzone w ten sposób grzyby dostarczają dużych ilości witamin z grupy B. Suszarki do grzybów potrafią w kilka godzin wysuszyć zbiory, można w niej suszyć również inne produkty – warzywa, owoce albo zioła. Takiego urządzenia można użyć również do suszenia mięsa – na przykład na daleką wyprawę z plecakiem.

Zamiast kupować olej w sklepie, który w swoim składzie zwykle ma sporo konserwantów, można zainwestować w prasy do oleju. To urządzenie pozwala na własną rękę przygotować zdrowy olej z nasion różnego rodzaju. W takich prasach można bez problemu wyciskać nasiona słoneczników, uzyskując olej o wysokiej zawartości lecytyny, albo nasiona dyni, z których oleju używa się przy obniżaniu cholesterolu. Również olej z orzechów włoskich albo siemienia lnianego przynosi wiele korzyści dla organizmu, a na tym nie kończą się możliwości – w prasie można wyciskać nasiona wielu gatunków roślin.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Naprawa samochodu – Dlaczego jest tak droga?
Naprawa samochodu – Dlaczego jest tak droga?
Jeśli regularnie korzystasz z samochodu, to zapewne co jakiś czas przeprowadzasz naprawy. Jeśli jesteś jak większość ludzi, prawdopodobnie nie lubisz […]
Ostatnie wpisy