Postępowanie dyscyplinarne w pracy – gdzie szukać pomocy?

Postępowanie dyscyplinarne w pracy – gdzie szukać pomocy?
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Problemy z pracodawcą mogą dotknąć absolutnie każdego, niezależnie czy faktycznie zawinił, czy też po prostu podpadł szefowi. Dlatego też warto wiedzieć jak się bronić, a przede wszystkim nigdy nie pozwolić się szantażować. Pomoc możemy znaleźć w różnych kancelariach prawnych i oczywiście w sądzie. Jeżeli znamy swoje prawa i wiemy w jakiej jesteśmy sytuacji, możemy całą sytuację obrócić na naszą korzyść. Dobry prawnik nie tylko będzie potrafił przekonać sąd do anulowania nam kary dyscyplinarnej, ale nawet wywalczy dla nas odszkodowanie.

Zbieramy dowody

Jeżeli uważamy, że postępowanie dyscyplinarne jest prowadzone przeciwko nam niesprawiedliwie, musimy posiadać dowody. Najlepiej wszelkie decyzje i polecenia pracodawcy przyjmować wyłącznie na piśmie. Gdy jesteśmy wzywani na rozmowę do biura szefa, dobrze jest taką konwersację nagrać. Każdy z nas posiada dziś telefon, który ma również funkcję dyktafonu. Posiadając dowody swojej niewinności, a także prób szantażu ze strony kierownictwa, sprawę mamy praktycznie wygraną.

Szukamy prawnika

Niezależnie czy posiadamy twarde dowody na nieuczciwość pracodawcy czy też nie, powinniśmy znaleźć prawnika. Na stronie https://konsorcjumadwokatow.com/kancelaria-adwokacka-inowroclaw/ możemy zgłosić się do jednego z adwokatów w Inowrocławiu. Osoba ta wysłucha informacji o naszej sytuacji, sprawdzi dowody jakie posiadamy, a następnie przygotuje dla nas linię obrony. Prawnik biegły w przepisach prawa pracy daje nam o wiele większe szanse na sukces w sprawie sądowej przeciwko pracodawcy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co powinno znaleźć się w wyprawce dla niemowlaka?
Co powinno znaleźć się w wyprawce dla niemowlaka?
​​Pojawienie się na świecie maluszka to bez wątpienia ogromne wydarzenie w życiu całej rodziny. Nie dziwi więc fakt, że wymaga […]
Ostatnie wpisy