Płytki inspirowane lastryko – czy się sprawdzają?

Płytki inspirowane lastryko – czy się sprawdzają?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lastryko to materiał podłogowy, który jest znany od wieków. Wykonany z marmurowych wiórów i cementu lub pyłu kamiennego, jest popularny w domach, hotelach i restauracjach, ponieważ jest tak trwały.

Płytki inspirowane lastryko są popularne od jakiegoś czasu i łatwo zrozumieć dlaczego. Wyglądają świetnie, są łatwe do czyszczenia i mogą być wykonane w dowolnym rozmiarze i kształcie.

Piękny wygląd

Lastryko to jeden z najpiękniejszych i najtrwalszych dostępnych materiałów podłogowych. Wykonany jest z marmurowych wiórów, które są sklejone z mieszaniną cementu i piasku.

Zaletą stosowania płytek inspirowanych lastryko jest to, że wyglądają jak prawdziwe, ale bez konserwacji i kosztów. Podłogi lastrykowe są drogie w instalacji i mogą zostać uszkodzone przez chemię gospodarczą, taką jak środki czyszczące, więc właściciele domów powinni dokładnie przemyśleć, zanim zainstalują je na własną rękę.

Materiał

Lastryko płytki są wykonane ze szkła lub porcelany, dzięki czemu są bardzo odporne na zarysowania i odpryski. Są również dostępne w szerokiej gamie kolorów i stylów, dzięki czemu można je dopasować do każdego stylu wystroju i budżetu.

Jednak ze względu na swoją cienkość (około 3 mm grubości) płytki inspirowane lastryko nie nadają się do kuchni i łazienek, w których istnieje ryzyko uszkodzenia przez wodę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Stal zbrojeniowa – do czego służy?
Stal zbrojeniowa – do czego służy?
Podczas budowy różnego rodzaju obiektów i elementów konstrukcyjnych stosuje się stal zbrojeniową. Do tego celu służą jej różne gatunki i […]
Ostatnie wpisy