Planszówki – nauka i rozrywka w jednym

Planszówki – nauka i rozrywka w jednym
multitematyczny
Hobby/podróże i sport
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czasy kiedy planszówki kojarzyły się z kolorowymi grami wyłącznie dla najmłodszych zdecydowanie dawno już minęły. Na rynku dostępna jest cała gama gier planszowych dla użytkowników w niemalże każdym wieku i o różnych zainteresowaniach. Co więcej zdecydowana liczba dostępnych gier planszowych ma formę nie tylko dobrej rozrywki, ale również uczy i edukuje. Gry planszowe edukacyjne to świetna alternatywa dla gier komputerowych uzależniających od elektroniki, a także przyjemniejsza forma nauki niż siedzenie przy książkach.

Zalety

Powszechnie wiadomo, że dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę, która jest nieodzownym elementem dorastania. Poprzez edukacyjne gry planszowe ich użytkownicy nie odczuwając przymusu nauki wzmacniają swoje funkcje poznawcze i społeczne, uczą się współpracy, rywalizacji a także rozwijają się intelektualnie. Gry są także niezwykle ważnym elementem budującym zdolności interpersonalne. Szczególnie dziś w dobie komputerów jest to bardzo ważna forma spędzania czasu z rówieśnikami. Oprócz tego, że edukacyjne gry planszowe kształcą w konkretnej dziedzinie (np. quiz, wiedza o świecie, wiedza o zwierzętach, historia, geografia) mają szereg dodatkowych walorów. Wśród najważniejszych zalet gier planszowych możemy wymienić:

– ćwiczenie koncentracji i skupienia uwagi

– rozwój umiejętności społecznych takich jak rywalizacja i współzawodnictwo

– rozwój wyobraźni 

– procesy poznawcze (nauka liczenia, czytania, zapamiętywania, kojarzenia faktów)

– przyjmowanie odpowiedniej postawy wobec rywali w przypadku porażki i wygranej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak sprawić komuś udany niezobowiązujący prezent?
Jak sprawić komuś udany niezobowiązujący prezent?
Święta Bożego Narodzenia to czas, gdy chcemy uszczęśliwiać naszych bliskich krewnych, przyjaciół, ale także najzwyklejszych znajomych, których widujemy w pracy. […]
Ostatnie wpisy