Światła rowerowe – Które powinieneś wybrać?

Światła rowerowe – Które powinieneś wybrać?
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ciemności nie widać drogi ani innych rowerzystów. Światła rowerowe są niezbędnym wyposażeniem każdego rowerzysty. Istnieje wiele różnych rodzajów systemów oświetlenia, ale niektóre są lepsze od innych. Lampki rowerowe przednie pozwalają na oświetlanie drogi w nocy.

Rodzaje lampek rowerowych

Istnieją dwa główne rodzaje lampek rowerowych: zasilane dynamem i bateriami. Lampki dynamo wykorzystują mały generator umieszczony w przedniej piaście roweru, który ładuje wbudowany akumulator podczas jazdy. Są one bardziej niezawodne i odporne na warunki atmosferyczne niż systemy zasilane bateriami, a po zainstalowaniu nie wymagają dodatkowej konserwacji. Do prawidłowego działania wymagają jednak zewnętrznej piasty dynamo, która może nie być kompatybilna ze wszystkimi rowerami. Systemy zasilane bateriami są prostsze w instalacji, ale nie działają tak długo jak światła dynamo, ponieważ musisz okresowo wymieniać baterie i ładować je co kilka miesięcy, jeśli chcesz, aby działały dobrze, gdy na zewnątrz robi się zimno.

Które wybrać?

Oba rodzaje lampek występują w różnych jasnościach i kolorach, dzięki czemu możesz wybrać te, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom (i dobrze wyglądają na rowerze). Powinieneś również rozważyć, czy chcesz, aby Twój system oświetlenia był wyposażony w tryby migające, ponieważ mogą one być przydatne. Jeśli szukasz czegoś taniego i prostego, to system zasilany bateriami spełni swoje zadanie. Jeśli chcesz czegoś, co wytrzyma dłużej, to wybierz światło dynamo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak chronić oczy przed promieniami UV?
Jak chronić oczy przed promieniami UV?
Wszyscy wiemy, że należy chronić naszą skórę przed słońcem, ale co z naszymi oczami? Promienie ultrafioletowe (UV) emitowane przez słońce […]
Ostatnie wpisy