Ozobot EVO – czyli nauka programowania dla najmłodszych

Ozobot EVO – czyli nauka programowania dla najmłodszych
multitematyczny
Hobby/podróże i sport
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Ozoboty EVO to inteligentny robot, przeznaczony dla dzieci od 5 roku życia. Urządzenie ma wbudowany szereg czujników, dzięki którym jest w stanie samodzielnie wykonywać różnego rodzaju czynności. Ozobot może być programowany na dwa różne sposoby. Pierwszym z nich jest platforma producenta, czyli OzoBlockly.pl, natomiast drugi to kolory. Dzięki robotowi, dzieci zostaną wprowadzone w świat kodowania poprzez zabawę. Taka forma edukacji zawsze cechuje się największą skutecznością.

Nauka programowania dla dzieci

Ozobot może poruszać się po trasie narysowanej przez dzieci. W taki sposób najmłodsi uczą się podstaw strategicznego i algorytmicznego myślenia. Rozwijają również swoją kreatywność i umiejętność szybkiego wyszukiwania najlepszych rozwiązań. Nieco starsze dzieci (od 8 lat) nie powinny mieć żadnego problemu z programowaniem Ozobota EVO za pośrednictwem wspomnianej wcześniej platformy. Wykorzystując urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android lub iOS, maluchy mogą zacząć przygodę z programowaniem i doskonalić swoje umiejętności. Wiele przydatnych informacji na ten temat można znaleźć na electronicsforchildren.com.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie usługi są oferowane w gabinetach kosmetycznych?
Jakie usługi są oferowane w gabinetach kosmetycznych?
Każda kobieta lubi czuć się piękna i zadbana. Dlatego bardzo wiele z nich regularnie korzysta z zabiegów w salonach kosmetycznych, […]
Ostatnie wpisy