Nowoczesny taras – w co go wyposażyć?

Nowoczesny taras – w co go wyposażyć?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Poprawnie zaprojektowany taras powinien stanowić przedłużenie naszej strefy dziennej. Pozwala on w komfortowy sposób spędzać czas na świeżym powietrzu. Może znajdować się w różnych miejscach naszego domu. Zarówno parter, jak i piętro stanowią potencjalne lokalizacje dla nowoczesnych tarasów. Wszystko zależy od wyglądu naszego budynku. Planując taras do domku jednorodzinnego, musimy zapoznać się z przepisami prawnymi dotyczącymi tej kwestii. Przykładowo, podczas budowy musimy zachować odległość co najmniej 1,5 m od granicy naszej działki.

Jeżeli nasza posesja jest zbyt wąska, nasz taras będziemy musieli zbudować z przodu budynku. Wtedy niezbędne okażą się rozwiązania, które pozwolą go skutecznie oddzielić od przestrzeni publicznej. Jednym z nich jest umieszczenie posiadłości w głębi działki. Ewentualnie możemy zdecydować się na elementy dekoracyjne umożliwiające zachowanie prywatności. Wszystkie te kwestie musimy wziąć pod uwagę na etapie projektowania naszej posesji, aby uniknąć wszelkich komplikacji w przyszłości.

Jak urządzić nasz taras w nowoczesnym stylu?

Nie istnieje jeden sprawdzony sposób na nowocześnie zaprojektowany taras. Dostępne są różne podejścia, które różnią się między sobą wieloma aspektami. Możemy się oprzeć na szlachetnym surowcu naturalnym, jakim jest drewno. Ewentualnie możemy zastąpić deski z prawdziwego surowca przez deski kompozytowe. W efekcie uzyskamy taras nawiązujący do krajobrazu naturalnego. Z drugiej strony możemy postawić na płyty betonowe jako główny materiał konstrukcyjny.

Szczególnie przydatne podczas stawiania naszego tarasu bezpośrednio na gruncie. Możemy je układać w dowolne wzory i w razie potrzeby zastąpić bądź uzupełnić kostką brukową. Dodając do tego naturalnie wyglądające ścieżki ogrodowe, w ciekawy sposób zaprojektujemy całą przestrzeń ogrodową. Do takiego tarasu najbardziej przydadzą się meble wykonane z materiału zwanego technorattanem. Jest to tworzywo sztuczne wykonane na wzór naturalnego rattanu. Łączy w sobie korzyści obu tych surowców.

Jakie meble będą najbardziej pasować na nasz taras?

Jedną z ważniejszych cech, które muszą odznaczać się elementy, które dobieramy na taras, to wytrzymałość. Ponieważ będą one przebywały na świeżym powietrzu, muszą być odporne na działanie warunków atmosferycznych. Dla zainteresowanych istnieje kilka popularnych opcji. Możemy postawić na meble drewniane z uwagi na ich elegancki charakter oraz wytrwałość. Jednakże wymagają od nas regularnej konserwacji, jeśli chcemy się nimi w pełni nacieszyć. Dobrym pomysłem jest lakierowanie, bez którego może dojść do występowania przebarwień materiału.

Innym podejściem jest postawienie na rattanowe przedmioty. Stoliki oraz krzesła plecione z rattanu lub wikliny są ciekawym rozwiązaniem na nadanie naszemu tarasowi uroczego charakteru. O ile tego typu meble są stosunkowo podatne na negatywny wpływ warunków pogodowych, musimy pamiętać, aby je chronić przed nadmiernym nasłonecznieniem się. Co więcej, trzeba je chować do środka domu podczas intensywnych opadów deszczu.

Oczywiście same stoły i krzesełka nie wystarczą, jeśli planujemy mieć nowoczesny taras. W tym celu warto pomyśleć o pufach tarasowych. Zyskują na popularności jako element wystroju wnętrza i coraz więcej osób decyduje się wystawić je również na zewnątrz. Dlatego też, jeżeli jesteśmy fanami nowoczesnego stylu, nie możemy zapomnieć o tych małych siedzeniach. Ich kształt i kolor pozostają w pełni zależne od naszych upodobań. Jedynie materiał musi być dostosowany do warunków panujących na zewnątrz.

Jeśli nie wybierzemy takiego, który jest odporny na negatywne działanie promieni słonecznych, bardzo szybko zauważymy występowanie licznych przebarwień. Ucierpi na tym wygląd całego naszego tarasu. Pod tym względem tworzywa sztuczne znacznie odstają od konkurencji i stanowią najrozsądniejszy wybór. Warto nie przesadzać z rozmiarami puf, gdyż powinny pozostać łatwe do przemieszczania. Ich waga nie powinna przekraczać 4 kg przy średnicy w okolicach 50 cm. Specjalne pufy przeznaczone na taras można zamówić na https://pufy.pl/

Czy worki Sako nadają się na taras?

Nie każda pufa nadaje się do każdego miejsca. Warunki panujące na tarasie sprawiają, że wybór właściwego mebla może stanowić problem dla osoby nie obeznanej w tym zakresie. Ci, którzy znają się na temacie, zalecają korzystanie z worków Sako. Są jednym z tych mebli, które idealnie pasują do nowoczesnych aranżacji. Z uwagi na ich niewielką wagę, z łatwością będziemy mogli je przestawiać. Jeśli chcemy odpocząć w cieniu, mimo że pufy są o tej porze dnia ogrzewane przez Słońce — nie będzie to stanowiło żadnego problemu.

Wystarczy, że je podniesiemy i zaniesiemy w odpowiednie miejsce. W przypadku sofy byłoby to o wiele trudniejsze i zupełnie niepraktyczne. Wybór właściwego obicia dla pufy jest również ważny. Pomimo swojej popularności, eko-skóra będzie nam doskwierała w upalnie dni. Nasze spocone ciała w będą się do niej lepiły. Możemy tego uniknąć, jeśli wybierzemy prawdziwą skórę. Będzie od nas wymagała więcej pracy w konserwacji, ale jest ona tego warta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na czym polega fotografia biznesowa?
Na czym polega fotografia biznesowa?
Fotografia biznesowa jest wyspecjalizowaną formą fotografii komercyjnej, która jest zwykle używana do pomocy w promowaniu firmy. Można ją wykorzystać na […]
Ostatnie wpisy