Najpopularniejsi producenci minikomputerów i mikrokontrolerów

Najpopularniejsi producenci minikomputerów i mikrokontrolerów
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Początkujący miłośnicy elektroniki i hobbyści w zdecydowanej większości przypadków na pytanie, jakie są najpopularniejsze minikomputery i kontrolery odpowiadają – „Raspberry Pi i Arduino”. Co ciekawe, na rynku funkcjonuje co najmniej kilkanaście firm, które również specjalizują się w produkcji urządzeń tego typu. Choć są mniej rozpoznawalne, to też oferują ogromne możliwości.

Wybrani producenci minikomputerów i mikrokontrolerów

Banana Pi, a dokładniej flagowy model M3, jest wyposażony w niezwykle wydajny procesor Allwinner A83T SoC, rozpędzający się do 1,8 GHz. Na pokładzie znajdują się 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Drugim popularnym producentem płytek jest BeagleBone. Platformę można programować za pośrednictwem języków Ruby, Java, C, C++, a także Perl oraz Python. Coraz większą popularnością cieszą się również płytki rozwojowe CubieBoard, produkowane przez firmę Allwinner. Na uwagę zasługują też następujące platformy – Freedom Freescale i NanoPi. Więcej informacji można znaleźć na worldofminicomputers.com.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak transportować żywność?
Jak transportować żywność?
Wszelkie produkty żywnościowe przed wystawieniem do sprzedaży muszą najpierw zostać przetransportowane do sklepu. Taki przewóz podlega zawsze bardzo ścisłym przepisy […]
Ostatnie wpisy