Parametry dobrych odtwarzaczy bluray

Parametry dobrych odtwarzaczy bluray
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mimo że w dzisiejszych czasach streaming jest zjawiskiem powszechnym, to nadal wiele osób decyduje się na oglądanie filmów oraz seriali w tradycyjny sposób, czyli z nośników fizycznych. Sporą popularnością cieszą się zwłaszcza odtwarzacze blu-ray, gwarantujące ponadprzeciętnie wysoką jakość obrazu oraz dźwięku. Na rynku są dostępne zarówno modele stacjonarne, jak i komputerowe czy mobilne. Do zastosowań typowo domowych optymalny wybór stanowią stacjonarne wersje 4K, które można kupić m.in. na https://avpoint.pl/.

Funkcjonalność powinna być jak najszersza

Dobry odtwarzacz blu-ray musi przede wszystkim stwarzać możliwość bezproblemowego podłączenia do telewizora za pośrednictwem złącza HDMI, a także gwarantować jak największą liczbę odtwarzanych formatów obrazu (DVD, BD Video, WCD, DivX, Xvid, AVCHD, AVII, AMV, MOV itd.). Poza tym ogromne znaczenie ma zdolność obsługi różnych rodzajów płyt – począwszy od zwykłych nośników CD-R, CD-RW oraz DVD-R, a skończywszy na DVD+R DL, BD-ROM, BD-RE DL czy BD-R D. Kolejnym istotnym czynnikiem jest obsługa maksymalnej liczby standardów dźwięku. Mowa tutaj w szczególności o VD Audio i DVD Audio, ale również Dolby True HD 7.1, Dolby True Plus 5,1 oraz DTS 5.1.

Pozostałe pożądane funkcjonalności to: HDR, czyli obraz o zakresie luminacji zbliżonej do zakresu jasności widzianego przez człowieka, 4K Upscaling (wyświetlany obraz jest automatycznie wyostrzany, a przez to bardziej realistyczny), Wi-Fi, streaming apps (przydatny w przypadku korzystania z urządzeń smart TV), a także high-resolution audio. Godne polecenia są zwłaszcza odtwarzacze bluray 4k, zapewniające bardzo czysty obraz o idealnie nasyconych i żywych kolorach. Dzięki takiemu sprzętowi możemy liczyć na optymalne przeżycia sensoryczne podczas oglądania filmów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakie uzależnienia wpadamy najczęściej?
W jakie uzależnienia wpadamy najczęściej?
Uzależnienie od narkotyków, alkoholu czy nałogu tytoniowego, to oczywiście te, które wymienia się najczęściej. Warto jednak zwrócić uwagę, że współczesnym […]
Ostatnie wpisy