Za pomocą jakich materiałów wykonuje się izolację termiczną domu?

Za pomocą jakich materiałów wykonuje się izolację termiczną domu?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Właściwie dobrana izolacja termiczna budynku to prosty sposób, aby obniżyć rachunki za ogrzewanie i nie tylko. Ponadto sprawia, że latem budynek wolniej się nagrzewa, poprawiając komfort domowników. To jaki materiał izolacyjny wybierzemy ma wpływ na parametr izolacyjności termicznej, przede wszystkim jego opór cieplny, ale także izolacyjność akustyczną. Najczęściej wykorzystywanym materiałem izolacyjnym są styropian i wełna mineralna. Na rynku dostępnych jest wiele ich odmian, a producenci oferują coraz nowsze rozwiązania, które zwiększają ich funkcjonalność. Pierwszy jest odporny na nasiąkanie wodą i szybko wysycha. Najlepiej sprawdza się do ocieplania powierzchni płaskich, ale również ścian fundamentowych. Z kolei wełna mineralna to materiał naturalny produkowany ze szkła lub skały bazaltowej. Włókna łączone są za pomocą lepiszcza, który pełni również funkcję impregnatu. Powstały w ten sposób materiał wyróżnia się wysokimi właściwościami izolacji termicznej oraz akustycznej.

O rurach też należy pamiętać

Omawiając materiały do izolacji, nie warto zapominać, że temu procesowi podlegają także rury budynku. Co więcej, zapis taki znajduje się w aktualnie obowiązującym prawie. W instalacji typu grzewczego izolowane muszą być przede wszystkim przewody, ale również połączenia, jak i pozostałe elementy. Jeśli zachcemy dowiedzieć się więcej o zasadach izolowania rur lub też sprawdzić ofertę firmy, która się tym zajmuje, możemy wejść dla przykładu na poniższą stronę internetową https://otulinyrur.pl/izolacja-termiczna-rur-co-pm-25.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Idealne szafy do pokoju
Idealne szafy do pokoju
W przypadku szaf pokojowych podstawową cechą, którą muszą spełniać, jest funkcjonalność. Nieistotne jest, w którym pokoju zamierzamy je ustawić. Powinny […]
Ostatnie wpisy