Nabiał w proszku – jego cechy i właściwości

Nabiał w proszku – jego cechy i właściwości
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nabiał w proszku to sproszkowana forma mleka, sera i jogurtu, która została przetworzona w celu usunięcia wody. Może być ponownie uwodniony z wodą lub innymi płynami, aby stworzyć napój, lub może być mieszany z innymi składnikami, aby stworzyć żywność, taką jak makaron i ser. Sproszkowany nabiał jest sprzedawany zarówno w formie płynnej, jak i proszkowej.

Korzyści ze spożywania takiej formy nabiału

Główną zaletą sproszkowanego nabiału jest to, że może być przechowywany bez lodówki przez długi okres czasu. To sprawia, że jest idealny na wycieczki kempingowe, wakacje lub klęski żywiołowe, takie jak tornada lub huragany. Proszek zajmuje mniej miejsca niż forma płynna, więc łatwiej jest go przechowywać w sytuacji awaryjnej.

A co z mlekiem?

Mleko w proszku jest również wygodne dla osób, które nie mają dostępu do świeżego mleka przez cały rok, ponieważ mieszkają na obszarach, gdzie trudno jest uzyskać świeże mleko z lokalnych gospodarstw w miesiącach zimowych, kiedy krowy nie produkują mleka z powodu zimnych warunków pogodowych. Mleko w proszku ma więcej składników odżywczych niż jego płynny odpowiednik, ponieważ nie ma żadnych dodatków, takich jak cukier czy sól, które są często dodawane do mleka w puszkach lub butelkach. Ponadto, mleko w proszku nie psuje się łatwo, więc nie wymaga przechowywania w lodówce do momentu otwarcia opakowania. Więcej informacji można znaleźć m.in. pod przytoczonym adresem https://polandfood.com.pl/.

Podstawowe różnice

Główną różnicą między zwykłym mlekiem a mlekiem skondensowanym jest to, że mleko skondensowane ma wyższą zawartość tłuszczu niż zwykłe mleko (zawiera co najmniej 10%). Dlatego osoby będące na diecie powinny wybierać zwykłe mleko zamiast mleka skondensowanego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym zajmuje się kryminolog?
Czym zajmuje się kryminolog?
Kryminologia jest nauką, której początki sięgają XIX w. Dynamiczny rozwój tej dziedziny przypada na II połowę XX i początki XXI […]
Ostatnie wpisy