Jak dopasować rozmiar koszuli męskiej?

Jak dopasować rozmiar koszuli męskiej?
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Koszula to nieodłączny element męskiej garderoby. Można ją łączyć niemalże z każdą stylizacją, począwszy od garnituru, a na jeansach skończywszy. Dobrze dobrana sprawia, że mężczyzna prezentuje się stylowo, elegancko i schludnie, a przy tym czuje się komfortowo. Wydawać się może, że wybór odpowiedniego rozmiaru koszuli jest prosty, rzeczywistość weryfikuje jednak to stwierdzenie, czego najlepszym potwierdzeniem są zdjęcia z rodzinnych uroczystości. Na co więc zwracać uwagę, by uniknąć przydługich rękawów, zbyt ciasnego lub luźnego kołnierzyka oraz zbędnych warstw materiału zbierających się w okolicach bioder?

Dopasowany kołnierzyk połową sukcesu

Prawidłowo dobrany kołnierzyk powinien przylegać do ciała, umożliwiając swobodne włożenie palca. W praktyce oznacza to, że wystarczy zmierzyć obwód szyi i powiększyć go o wielkość palca danego mężczyzny. Stosując tę prostą metodę można uniknąć wielu niepotrzebnych błędów. Kolejną kwestią jest rodzaj kołnierzyka – wbrew pozorom nie należy kierować się tutaj wyłącznie okazją, na jaką zakładana jest koszula, równie ważne są indywidualne cechy użytkownika. Mężczyźni o szczupłej, pociągłej twarzy powinni wybierać modele typu włoskiego, z szeroko rozstawionymi końcówkami. W przypadku mężczyzn o twarzy bardziej zaokrąglonej i krótszej szyi lepszym rozwiązaniem są wąskie kołnierzyki typu kent.

Istotnym czynnikiem, od którego zależy wybór koszuli, jest także wzrost oraz sylwetka użytkownika. Idealnie dobrana koszula powinna być na tyle długa, aby swobodnie włożyć ją w spodnie, nie może jednak powodować nieestetycznych zgrubień. Szczególną uwagę warto zwrócić w tej kwestii na duże koszule męskie, tworzone przede wszystkim z myślą o użytkownikach dobrze zbudowanych, wysokich i muskularnych. Sklepy z odzieżą męską oferują szeroki wybór fasonów i modeli, dzięki czemu znalezienie optymalnego rozwiązania nie powinno stanowić problemu. Planując zakup warto szczegółowo określić indywidualne parametry, przede wszystkim obwód szyi, obwód klatki piersiowej w najszerszym miejscu, obwód talii w najwęższym miejscu oraz długość potencjalnego rękawa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak tworzyć profesjonalne  wzory i grafiki w drewnie?
Jak tworzyć profesjonalne wzory i grafiki w drewnie?
Czy zastanawialiśmy się kiedyś w jaki sposób powstają drewniane ozdoby? Dziś nie robi się już ich ręcznie, wszystko odbywa się […]
Ostatnie wpisy