Na noc, na dzień, na noc-dzień – porównanie rolet

Na noc, na dzień, na noc-dzień – porównanie rolet
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rolety dedykowane różnym porom dobowym różnią się między sobą przede wszystkim ilością światła, jakie przepuszczają. Jeśli przyjrzymy się roletom dziennym, szybko zauważymy, że nie zaciemniają one wnętrza całkowicie, a najczęściej tylko rozpraszają światło, dzięki czemu nie razi ono aż tak bardzo domowników. Tego typu rolety często są też wyjątkowo ozdobne i mogą posłużyć jako dodatkowa dekoracja w pokoju, np. w salonie, dlatego wiele osób z nich korzysta. W zależności od materiału, z którego zostały wykonane, będą przepuszczały różną ilość światła.

Na noc

Zupełnie innymi roletami są te przeznaczone na noc. Mają za zadanie zablokować dopływ światła – o tej porze przede wszystkim sztucznego, co pozwala skutecznie wyciemnić pomieszczenie. Jest to zalecane przede wszystkim do sypialni, ponieważ zanieczyszczenie światłem może mieć negatywny wpływ na nasz wypoczynek, co wpłynie również na samopoczucie.

Rolety nocne są zwykle wykonane z grubego, nie przepuszczającego światła materiału i można je znaleźć (tak jak pozostałe) na stronie https://rolety24.net/rolety-okienne.

Rolety uniwersalne

Oprócz dwóch wymienionych powyżej istnieje również model rolet, które sprawdzają się zarówno w dzień, jak i w nocy. Składają się one z pojawiających się naprzemiennie pasów – jednego przezroczystego, drugiego zaciemniającego, których pokrywanie się możemy dowolnie regulować. Dzięki temu rolety dzień noc pozwalają dowolnie dawkować ilość światła, które znajdzie się w domu, a ponadto stanowią świetną ozdobę, ponieważ prezentują się pięknie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak stworzyć swój wymarzony taras?
Jak stworzyć swój wymarzony taras?
Jednym z podstawowych obiektów użytkowych stawianych obok domów jednorodzinnych jest taras. Wprost znakomicie nadaje się on bowiem do wypoczynku na […]
Ostatnie wpisy