Kryzys w związku – jak go przetrwać?

Kryzys w związku – jak go przetrwać?
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Związek dwojga ludzi to nie zawsze idealne dni. Czasami bywa trudniej, a przyczyn gorszych dni często trzeba upatrywać w tym, że dwie osoby często dobrze się nie znają. Powierzchowne relacje to problem wielu małżeństw – codzienna praca i zajęcie innymi obowiązkami sprawia, że brakuje czasu na poważne rozmowy o życiu. To z kolei prowadzi do narastających trudności. Gdy dwie osoby ze sobą nie rozmawiają – nie znają przyczyn swojego nastroju. Rozmowa to wbrew pozorom nie pogawędka o tym, czy zrobiło się zakupy, lub co przygotować na weekendowy obiad. To znacznie więcej – to wymiana myśli. Tematy takie jak nasze oczekiwania, pragnienia i ambicje nie są poruszane na co dzień. Nieuchronnie wtedy zdarzają się sytuacje, że jedna osoba ma inne plany w życiu, niż druga. Gdy mąż chce podróżować i zwiedzać świat, kobieta pragnie mieć dużą rodzinę i wychowywać dzieci. Bywa też odwrotnie – żona skupia się na karierze zawodowej, a tymczasem mąż oczekuje, by była kapłanką domowego ogniska. Niestety dopóki sobie tego nie powiedzą, dopóty będą żyli tylko w iluzji prawdziwego związku.

Najważniejsze to zacząć ROZMAWIAĆ

Odwiedzenie takiego miejsca jak gabinet psychologiczny Warszawa będzie pierwszym krokiem do tego, by para zaczęła komunikować sobie swoje problemy. Dopiero wtedy terapeuta może rozpoznać ich przyczynę i zaproponować rozwiązania mające na celu uratowanie związku. Dobry gabinet terapeutyczny można znaleźć pod linkiem https://warszawa-psychoterapia.com.pl/terapia-dla-par i móc podjąć odpowiednią terapię.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak ważne jest oświetlenie w hodowli drobiu?
Jak ważne jest oświetlenie w hodowli drobiu?
Oświetlenie odgrywa niezwykle istotną rolę w hodowli drobiu – nie mniejszą niż choćby karmienie, pojenie czy wentylowanie. Przede wszystkim skutecznie […]
Ostatnie wpisy