Karma dla psa – z jakich składników jest ona tworzona

Karma dla psa – z jakich składników jest ona tworzona
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiednio zbilansowana dieta to niezwykle ważna kwestia, która bezwzględnie przekłada się na stan zdrowia każdego psa. Wszystko to sprawia, że prawidłowe żywienie psa wymaga nie tylko sporo uwagi i czasu, ale przede wszystko wybór karmy to często metoda prób i błędów. Nie zawsze bowiem pies chętnie zjada zawartość swojej miski – najczęściej kiepskiej jakości karma nie jest powodem do psiego zachwytu, co jest bardzo ważną wskazówką do wyboru odpowiedniego sposobu żywienia. Na szczęście na rynku istnieje bardzo wiele różnorodnych karm, dlatego też każdy opiekun z pewnością znajdzie coś wartościowego dla swojego czworonożnego przyjaciela.

Najbardziej popularne karmy bytowe dla psów

Przy wyborze karmy bytowej warto jest zwrócić uwagę na jej skład, czyli po prostu czytać etykiety. Składniki karmy według polskiego prawa są zawsze wymieniane w kolejności malejącej – od największej zawartości do najmniejszej. Wśród polecanych karm dostępnych powszechnie na rynku (zarówno w sprzedaży stacjonarnej, jak i internetowej) znajduje się między innymi karma dla psa Chappi, która z powodzeniem może być stosowana zarówno dla piesków małych, jak i dużych ras. Zawiera ona wszystkie niezbędne składniki odżywcze oraz jest odpowiednio zbilansowana – dzięki temu dostarcza nie tylko witamin i mikro- oraz makroelementów, ale także dodaje zwierzęciu energii. Warto pamiętać o odpowiedniej dawce karmy (powinna być dostosowana do wieku oraz wagi psa), jak również o stałym dostępie dla zwierzaka do czystej i świeżej wody.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Biuro – w jaki sposób je zaaranżować?
Biuro – w jaki sposób je zaaranżować?
Odpowiednie urządzenie wnętrz biurowych ma niezwykle istotne znaczenie. Wpływa bowiem nie tylko na ekonomikę wykorzystania powierzchni, ale również na zadowolenie […]
Ostatnie wpisy