Coraz więcej Polaków chodzi do psychologa

Coraz więcej Polaków chodzi do psychologa
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej Polaków chodzi do psychologa

Według statystyk regularnie do psychologa uczęszcza już 1,6 mln Polaków. Okazuje się jednak, że tej specjalistycznej pomocy może potrzebować nawet kilka milionów z nas. Co więcej, wylicza się, że w kolejnych latach zapotrzebowanie na terapie psychologiczne wzrośnie jeszcze o 100%. Nie da się ukryć, że Polacy mają coraz większe problemy natury psychologicznej, ale również wykazują coraz większą świadomość w zakresie konieczności skorzystania z fachowej pomocy. Chodzenie do psychologa już dawno nie jest tematem tabu ani powodem do wstydu. 

Dlaczego chodzimy do psychologa?

Coraz częściej diagnozowana jest depresja, natomiast Polacy chodzą do psychologa, aby rozwiązać liczne problemy, z jakimi borykają się każdego dnia. Jak potwierdza poradnia psychologiczna Warszawa, do gabinetów psychologów pukają najczęściej właśnie mieszkańcy wielkich aglomeracji, którzy żyją w wiecznym pośpiechu, w ciągłym stresie i pod ogromną presją. Problemy zawodowe, w związku, z wychowywaniem dzieci, w nawiązywaniu relacji społecznych, ale też traumatyczne przeżycia bądź żałoba. Właśnie takie są najczęstsze przyczyny korzystania ze wsparcia psychologa. 

Kiedy udać się do psychologa?

Jeśli odczuwasz stały spadek samopoczucia, brak Ci wiary we własne siły, borykasz się z przewlekłym zmęczeniem, apatią albo masz nawet myśli samobójcze, to znak, że wizyta u psychologa jest konieczna. Nie bagatelizuj takich syndromów, które nieleczone mogą przyczynić się do poważnych problemów z psychiką, a w skrajnych przypadkach nawet do udanej próby samobójczej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najlepsze sposoby na ochronę witryny sklepowej
Najlepsze sposoby na ochronę witryny sklepowej
Dla właścicieli sklepów dużym problemem są włamania oraz akty wandalizmu, które czasami zdarzają się bez okazji, a czasami są efektem […]
Ostatnie wpisy