Jakie przesłanki zmuszają nas do ogłoszenia upadłości firmy?

Jakie przesłanki zmuszają nas do ogłoszenia upadłości firmy?
multitematyczny
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Decyzja o ogłoszeniu upadłości firmy nie należy do łatwych, zdarzają się jednak sytuacje, gdy jest to nieuniknione. Zgodnie z literą prawa, wniosek o ogłoszenie upadłości powinien być zgłoszony w ciągu 30 dni od momentu powstania stanu niewypłacalności.

Upadłość firmy kołem ratunkowym dla właścicieli

Ogłoszenie upadłości spółki lub jednoosobowej firmy w wielu przypadkach stanowi przysłowiowe koło ratunkowe. Co więcej, w przypadku spółek wniosek o upadłość może złożyć każdy, kto posiada prawo do prowadzenia i reprezentowania jej praw – samodzielnie lub wspólnie z innymi osobami. W praktyce oznacza to, że każdy członek zarządu ma prawo podjąć działania zmierzające do rozwiązania jednostki, bez względu na opinie pozostałych osób wchodzących w skład zarządu.

Jak wynika z prawa upadłościowego, warunkiem umożliwiającym ogłoszenie upadłości firmy jest utrata zdolności do wykonywania czynności finansowych, czyli niewypłacalność. Należy jednak podkreślić, że dłużnik powinien posiadać co najmniej dwóch wierzycieli i nie mogą to być problemy przejściowe, wynikające z braku uregulowania należności przez innych kontrahentów. Konieczne jest również posiadanie majątku, który pozwoli opłacić koszty postępowania sądowego oraz częściowo spłacić wierzycieli. Poszukując rzetelnych informacji w przedmiotowej kwestii, warto odwiedzić witrynę https://wyzerujdlugi.pl/upadlosc-przedsiebiorcy/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę przy wyborze felg?
Na co zwrócić uwagę przy wyborze felg?
Felga to nic innego jak obręcz, na którą jest bezpośrednio zakładana opona samochodowa. Obecnie obręcze mają za zadanie nie tylko […]
Ostatnie wpisy