Jakie programy przydadzą się przy wykonywaniu pracy prosto z domu?

Jakie programy przydadzą się przy wykonywaniu pracy prosto z domu?
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Do niedawna praca z domu kojarzyła się głównie z freelancerami, takimi jak copywriterzy, graficy, programiści, czy architekci. Obecnie coraz więcej zawodów przenosi swoje biura do domów. Z tego też względu warto wiedzieć, jakie programy przydadzą się w codziennej pracy.

Panel biurowy

Nie może w nim zabraknąć edytora tekstu, programu do wykonywania obliczeń oraz takiego do tworzenia prezentacji, czy materiałów z ofertą. Dobrze sprawdzi się pakiet Microsoft Office 365 Personal, który posiada wszystkie wyżej opisane potrzeby. Dla większości użytkowników jest to w zupełności wystarczający zestaw narzędzi.

Z czego jeszcze skorzystać?

W zależności od wykonywanych obowiązków, a także sposobu pracy, można rozważyć także dodatkowe programy. Osoby, które często uczestniczą w spotkaniach, powinny przetestować aplikacje służące do komunikacji. Można skorzystać zarówno z tych płatnych, jak i darmowych. Najlepiej sprawdzają się te, które mają opcję udostępniania ekranu. Sprawdzą się podczas prezentacji, omawiania wyników, czy przedstawiania oferty.

Warto także przetestować aplikacje do robienia notatek. Zalegające stosy kartek i notatników, w których nic nie można znaleźć, odchodzą w zapomnienie dzięki wirtualnym programom do tworzenia zapisków. Zwykle są one ciekawie rozwinięte graficznie, przez co można do nich dodawać zdjęcia i ręcznie je opisywać, tworzyć zeszyty, czy katalogi tematyczne, a w nich podstrony. Takie wirtualne notesy są zawsze pod ręką, ponieważ można je zsynchronizować na kilku urządzeniach jednocześnie.

Dobrze jest także od czasu do czasu przetestować jakąś nowość, jeśli chodzi o aplikacje do domowego biura. Może się bowiem okazać, że będzie to prawdziwe odkrycie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dziecko niepełnosprawne – jak się nim opiekować?
Dziecko niepełnosprawne – jak się nim opiekować?
Opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem to spore wyzwanie dla rodzica. To nie tylko zakup niezbędnego sprzętu, ale też sporo poświęconego czasu […]
Ostatnie wpisy