Jakie korzyści można odnieść z mieszkania w drewnianym domu?

Jakie korzyści można odnieść z mieszkania w drewnianym domu?
multitematyczny
Rynek budowlany
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość domów jednorodzinnych to domy murowane, jednak wbrew przekonaniom o ich trwałości, coraz popularniejsze stają się domy drewniane. Szkieletowe, drewniane domy mogą służyć wielu pokoleniom nawet przez kilkaset lat.

Dlaczego domy drewniane są lepsze od murowanych?

Drewno posiada właściwości samoregulacji wilgotności dzięki temu latem w domu jest chłodniej a zimą szybko się nagrzewa.  Taki dom jest energooszczędny, wypełnione izolacją cieplną ściany zatrzymują ciepło w domu więc zimą ogrzewamy tylko powietrze wewnątrz, w przeciwieństwie do domu murowanego, w którym tracimy energię również na ogrzewanie ścian.

Konstrukcja domu z drewna jest znacznie lżejsza od murowanej, dzięki temu fundamenty są węższe, a przez to i tańsze od tych dla domu tradycyjnego. Dodatkowo budowa drewnianego domu jest niezależna od pory roku bowiem jedyne tzw. roboty mokre to wylanie fundamentów, a lekka konstrukcja umożliwia późniejsze przebudowy i modernizację. Domy drewniane pod klucz są budowane znacznie szybciej od domów murowanych i często gotowe do wprowadzenia już po 3 miesiącach od rozpoczęcia budowy.

Drewniany dom to nie tylko niższy koszt, ale również ekologiczne i zdrowe rozwiązanie. Nie bez powodu drewno jest popularnym budulcem w Skandynawii. W drewnianym budynku panuje specyficzny mikroklimat sprzyjający zdrowiu, a ono przecież jest bezcenne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Solidne i estetyczne wykończenia kuchni – co wybrać?
Solidne i estetyczne wykończenia kuchni – co wybrać?
Kuchnia jest jednym z tych pomieszczeń w domu, którego urządzenie pochłania najwięcej czasu i pieniędzy. Dlatego tak ważne jest by […]
Ostatnie wpisy