Jak znaleźć dobrego spedytora

Jak znaleźć dobrego spedytora
multitematyczny
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Spedytor, który rozumie specyfikę transportu

      Rolą spedytora w firmie transportowej jest znajdowanie ładunków, dysponowanie kierowców na miejsce załadunku i dopełnianie formalności związanych z obsługą zamówienia. Ważne więc, by specjalista odpowiedzialny za prowadzenie kierowcy między magazynami w Polsce i za granicą znał się na swojej pracy. Warto wybierać te osoby, które wcześniej miały okazję poznać transport z innej perspektywy. W tym przypadku spiszą się spedytorzy z doświadczeniem kierowcy lub magazyniera. Dlaczego to takie ważne? Przede wszystkim chodzi o planowanie tras i wielkości ładunku. Dla osoby przewożącej palety Częstochowa może bowiem okazać się tak skomplikowanym miastem, że bez pomocy spedytora kierowca znacznie dłużej wykonywać będzie swoją pracę. Liczą się więc specjaliści o bogatym doświadczeniu.

Komunikacja kierowcy i spedytora to podstawa

     Spedytorzy muszą odznaczać się również dużą wyobraźnią przestrzenną. Muszą oni doskonale orientować się w topografii kraju i Europy, tak by planować trasy mądrze i z korzyścią dla swojego szefa. Na przykład ładując palety w Bydgoszczy i przewożąc je do Katowic spedytor nie powinien planować dodatkowego załadunku w Szczecinie. Oprócz znajomości map specjalista odpowiedzialny za prowadzenie kierowcy musi wykazywać się dużymi zdolnościami komunikacji. Będzie to ważne głównie dlatego, że to on ma największy kontakt z kierowcą pojazdu ciężarowego lub busa i odpowiedzialny jest za błyskawiczne rozwiązywanie problemów na trasie. Podczas zatrudnienia trzeba stawiać na doświadczenie i wiedzę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobrać dywan do wnętrza?
Jak dobrać dywan do wnętrza?
Dywany znajdują się w zdecydowanej większości domów oraz mieszkań. Nie ma się temu co dziwić, bo pełnią one zarówno funkcję […]
Ostatnie wpisy