Jak wygląda wizyta u ortopedy dziecięcego – w czym może nam pomóc?

Jak wygląda wizyta u ortopedy dziecięcego – w czym może nam pomóc?
multitematyczny
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Małe dzieci nierzadko zmagają się z obniżoną ruchliwością ciała i rozmaitymi wadami postawy. Niezależnie od charakteru problemu zaleca się jak najszybszą wizytę w gabinecie wykwalifikowanego ortopedy, który przeprowadzi mniej lub bardziej dokładne badania, a następnie wdroży odpowiednią ścieżkę leczenia. Pamiętajmy o tym, że z czasem niepokojące objawy mogą się nasilać i jeszcze bardziej utrudniać maluchowi normalne funkcjonowanie. Jeśli interesuje nas dobry ortopeda dziecięcy Warszawa to miasto, w którym działa wielu tego typu specjalistów. 

Im wcześniej, tym lepiej

Dziecko warto zabrać do ortopedy po raz pierwszy już w czwartym tygodniu życia, kiedy jego układ ruchowy zaczyna się gwałtownie rozwijać. Kolejny optymalny termin wizyty to 7-8 miesiąc egzystowania, ponieważ wówczas maluch podnosi się i siada o własnych siłach. Oczywiście później jest to wymagane zawsze w sytuacji pojawienia się jakichkolwiek niepokojących objawów w obrębie narządu ruchu. Specjalista przede wszystkim przeprowadza wywiad z rodzicem w celu zebrania szczegółowych informacji o problemie, które pomogą w ustaleniu diagnozy. Poza tym wykonuje badanie przedmiotowe, polegające na oglądzie położenia kończyn i weryfikacji ewentualnych zniekształceń. Przeważnie zachodzi też konieczność wykorzystania aparatu USG. Oto podstawowe wskazania do odwiedzenia ortopedy wraz z pociechą:

– zauważalne na pierwszy rzut oka wady wrodzone,

– niedostateczna ruchliwość,

– krzywe stawianie stóp w trakcie chodzenia,

– wyraźnie skrzywiony kręgosłup,

– zróżnicowana długość poszczególnych kończyn,

– niesymetryczne łopatki,

– zapadnięta klatka piersiowa,

– płaskostopie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy sukienka weselna może jeszcze zaskoczyć? Owszem, zobacz jak!
Czy sukienka weselna może jeszcze zaskoczyć? Owszem, zobacz jak!
Suknia ślubna to ubiór, o którym marzy każda kobieta, czekając na ten jeden, wyjątkowy dzień. Suknia może być prosta lub […]
Ostatnie wpisy