Jak wybrać rośliny do ogrodu?

Jak wybrać rośliny do ogrodu?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rozpoczynająca się wiosna jest idealnym czasem na zainicjowanie wszelkich prac ogrodowych. A do nich zapewne należy sadzenie roślin ozdobnych, które przez kolejne miesiące będą umilały nam chwile swoim pięknym wyglądem i zapachem. Sprawdź już teraz, które rośliny najlepiej posadzić w ogrodzie!

Panujące warunki

W pierwszej kolejności to właśnie na to należy zwrócić uwagę. Niestety, nie zawsze będziemy mogli zrealizować każdą swoją wizję na temat roślin, gdyż spora część z nich potrzebuje odpowiednich warunków, w których mogłaby się przyjąć i rosnąć. Tak więc w miejscach z mniejszym dostępem do słońca lepiej posiać kwiaty cieniolubne, zamiast np. słonecznika. Natomiast na piaszczystych, suchych glebach warto zamienić wymagającego rośliny na skalniak, na którym może się znaleźć równie wiele cieszących oko przedstawicieli flory.

Na co warto zwrócić uwagę?

Wiele spośród powszechnie dostępnych roślin potrafi być szczególną ozdobą naszego ogrodu, jak na przykład hortensje bukietowe Odmiany o wielokolorowych pąkach, zdecydowanie należą do tej grupy. Kwitną dość długo, a co najważniejsze, jest to roślina wieloletnia – z każdym kolejnym rokiem nasz zachwyt będzie rósł proporcjonalnie do wielkości krzewu. Kwiaty jednoroczne również posiadają wiele zalet. Wspomniane słoneczniki potrafią urosnąć do naprawdę niemałych rozmiarów, zapewniając sporo pyłku miodnym owadom, a także tyle samo radości obserwatorom ich “wędrówki” za słońcem. Słoneczniki idealnie nadają się do rabat, poprzedzając niższe rośliny. Bardzo dobrze komponują się z gladiolami – popularnymi mieczykami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy należy wymienić amortyzator?
Kiedy należy wymienić amortyzator?
Samochody składają się z różnych zespołów elementów, które są odpowiedzialne za inne zadania. Jednym z najważniejszych zespołów jest zawieszenie, łączące […]
Ostatnie wpisy