Jak wybrać nakrycie głowy, aby dziecko chciało je nosić?

Jak wybrać nakrycie głowy, aby dziecko chciało je nosić?
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czapka to całoroczne nakrycie dla głowy dziecka. Latem chroni maluchy przed promieniowaniem słonecznym i nadmierną potliwością, zimą z kolei jest sprzymierzeńcem w walce z mrozami i wychłodzeniem, które są najczęstszymi przyczynami infekcji o tej porze roku. Nierzadko jednak dzieci nie akceptują czapek, zwłaszcza niemowlęta stanowczo protestują przeciw zakładaniu im tej części garderoby. Jakimi cechami muszą odznaczać się dobre czapki na zimę dla chłopców i dziewczynek, by stały się ich ulubionym elementem stroju codziennego? Sprawdźmy.  

Na co zwrócić uwagę kupując czapkę na zimę dla dziecka?

Dobierając dziecku czapkę pamiętajmy, by nie była ona zbyt duża, ale by i nie uciskała delikatnej główki malucha. Czapka musi być przede wszystkim komfortowa w użytkowaniu, dlatego przed zakupem koniecznie zmierzmy obwód głowy naszej pociechy i dobierzmy pasujący model. Niemniej ważnym kryterium jest dbałość o materiał, z którego czapka jest wykonana. Odpadają syntetyki, które mogą prowadzić do nadmiernej potliwości skóry głowy zimą, czy podrażnień. Dobrze, kiedy czapka wykonana jest z naturalnych materiałów, stuprocentowej bawełny lub wełny. Czapki na zimę dla chłopców i dziewczynek muszą także posiadać ocieplenie, które uchroni maluchy przed mrozami. By zachęcić dziecko do noszenia czapki, zwracajmy uwagę na jej fason, ciekawe wzornictwo, pompony czy modne dodatki czy bogatą kolorystykę. Dziecko chętniej będzie nosiło rzecz, która mu się podoba i jest w jego guście.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakich sytuacjach zaleca się zezłomować niechciany pojazd?
W jakich sytuacjach zaleca się zezłomować niechciany pojazd?
Posiadanie samochodu w złym stanie lub pojazdu po wypadku to poważny problem. Nie da się, lub trudno doprowadzić go do […]
Ostatnie wpisy