Jak urządzić łazienkę na niewielkim metrażu?

Jak urządzić łazienkę na niewielkim metrażu?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Łazienka jest ważnym elementem każdego domu i należy ją urządzić w sposób przemyślany i co ważne, z dbałością o szczegóły. Dobrze jest przemyśleć, co będzie konieczne do codziennego funkcjonowania i umieścić to w łatwo dostępnych miejscach tak, by uniknąć dezorganizacji i chaosu. Dodatkowym wyzwaniem będzie dla nas urządzenie łazienki, której powierzchnia jest bardzo mała. Na takie przestrzeni nie ma mowy o zbędnych rzeczach i niepoukładanych ręcznikach. Niewielki metraż rządzi się swoimi prawami. Jak więc zorganizować taką łazienkę, żeby była funkcjonalna i przyjemna dla oka?

Zacznij od najpotrzebniejszych rzeczy, potem będzie czas na resztę

Planując zagospodarowanie powierzchni niewielkiej łazienki, należy zacząć od rzeczy, które są nam niezbędne. Miejsca nie ma dużo, więc trzeba je mądrze wykorzystać. Powinniśmy pomyśleć w pierwszej kolejności o mydelniczce, akcesoriach do mycia zębów, szczotce do WC oraz niewielkim koszu na pranie, jeśli pralka ustawiona będzie w łazience. Warto pomyśleć o dodatkowych półeczkach na ścianę, które dodadzą nam odrobinę przestrzeni użytkowej, nie zagracając tym samym łazienki. To samo tyczy się różnego rodzaju koszyków, które posłużą jako miejsce na przechowywanie rzeczy. Dobrze, aby wszystko, co kupujemy dobrane było względem stylu i koloru panującego w łazience. Wprowadzony w ten sposób wizualny ład i porządek będą sprawiały wrażenie lepszej organizacji przestrzeni. Gdy umieścimy w naszym planie to, co niezbędne, przychodzi pora na dodatki. Rzeczy do łazienki znaleźć możemy w wielu miejscach, jednym z nich jest sklep Superlazienki.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najlepsze pomysły na prezent dla znajomych
Najlepsze pomysły na prezent dla znajomych
Obdarowywanie się prezentami jest czymś naturalnym i zwykle przynosi sporo radości zarówno osobom wręczającym podarunki, jak i tym, które je […]
Ostatnie wpisy