Jak ukryć mankamenty płytki paznokcia?

Jak ukryć mankamenty płytki paznokcia?
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Częste moczenie dłoni, praca dłońmi, nieumiejętne ściąganie manicure. Płytka paznokcia ulega najróżniejszym czynnikom decydującym o jej wyglądzie. Obgryzanie paznokci, niewłaściwa dieta i niedobory witaminowe również mogą wpływać na pojawienie się nieestetycznych mankamentów na jej powierzchni. Jak zadbać o zniszczone paznokcie i efektywnie je ukryć?

Jaki zadbać o zniszczoną płytkę paznokciową?

Opiłowane na krótkie, delikatne migdałki paznokcie w takim wydaniu to świetny sposób na zamaskowanie niedoskonałości kształtu płytki. Dodatkowo tak przygotowana płytka wyszczupla wizualnie palce i sprawia, że pomimo niedoskonałości dłonie prezentują się schludnie i naturalnie. To doskonały kształt dla wszystkich kobiet. Jest wygodny, praktyczny i niepodatny na złamania. To też pierwszy krok, gdy podejmujemy się dłuższego procesu, którego celem ma być regeneracja i odbudowa zniszczonych paznokci. Przed rozpoczęciem piłowania zawsze należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Pilnik powinien być trzymany pod kątem mniej więcej 45 stopni, a nadawanie kształtu najlepiej przeprowadzać długimi ruchami i w jednym kierunku. Najbezpieczniej będzie wybrać do tego celu pilniczek diamentowy, papierowy lub szklany. Nie będzie on rozdwajał i tak już słabej płytki paznokciowej. W trakcie kuracji regeneracyjnej i podczas czekania na odrost nowych, zdrowych paznokci, warto skorzystać z bezbarwnych lakierów witaminowych czy odżywek dedykowanych zniszczonym paznokciom lub lakierów w kolorze cielistym, które ukryją przebarwienia. Zaleca się również smarowanie skórek otaczających płytkę odżywczymi oliwkami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wizyta na siłowni z dzieckiem – czy to możliwe?
Wizyta na siłowni z dzieckiem – czy to możliwe?
Ćwiczenia na siłowni to niewątpliwie jeden z najbardziej popularnych sposobów na polepszenie samopoczucia oraz poprawę wyglądu swojej sylwetki. Wizyta na […]
Ostatnie wpisy