Dlaczego każde dziecko powinno posiadać wśród swoich zabawek klocki?

Dlaczego każde dziecko powinno posiadać wśród swoich zabawek klocki?
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każde dziecko na pewnym etapie rozwoju bawiło się kiedyś klockami. To niemal ponadczasowa zabawka, która łączy wiele pokoleń. Skąd bierze się ich popularność? I jak mogą wspomagać rozwój dziecka?

Po co dziecku zestaw klocków?

Zabawy konstrukcyjne rozwijają w dzieciach małą i dużą motorykę. Wspomagają też rozwój wielu zdolności poznawczych. Rozwijają w dziecku ciekawość i spostrzegawczość. Uczą też współpracy i zasad działania w grupie, jeśli tylko zabawa klockami odbywa się w towarzystwie innych osób. Z czasem bawiące się klockami dzieci rozwijają swoją kreatywność i wyobraźnię przestrzenną oraz konstrukcyjne zdolności. Niewielkie wieże z klocków mogą rozrosnąć się tym sposobem do rozmiarów ogromnych zamczysk. To wbrew pozorom bardzo cenne umiejętności, które w przyszłości rzutować mogą na to, jak dziecko radzić sobie będzie na lekcjach przedmiotów ścisłych oraz artystycznych.

Drewniane klocki konstrukcyjne będą odpowiednie także i dla młodszych dzieci. Nie od dziś w końcu wiadomo, że proces niszczenia jest także procesem tworzenia. Najmłodsze pociechy uwielbiają niszczyć wybudowane przez rodziców wieże i inne konstrukcje z klocków. Dzięki temu uczą się rozumieć przyczynowość własnych działań i wiązać skutek z jego przyczyną.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Podwiązka ślubna – Czy warto kontynuować ten zwyczaj?
Podwiązka ślubna – Czy warto kontynuować ten zwyczaj?
Podwiązka ślubna to kawałek tkaniny lub wstążki, który pan młody usuwa z nogi panny młodej, często podczas gry. Najczęstsza gra […]
Ostatnie wpisy