Jak stworzyć swój wymarzony taras?

Jak stworzyć swój wymarzony taras?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z podstawowych obiektów użytkowych stawianych obok domów jednorodzinnych jest taras. Wprost znakomicie nadaje się on bowiem do wypoczynku na świeżym powietrzu w okresie wiosenno-letnim (w sprzyjających warunkach atmosferycznych), a także do urządzania kameralnych imprez dla członków rodziny lub osób znajomych. Dodatkowo taka konstrukcja wzbogaca wizualnie aranżację całej elewacji. Pierwszym wymaganym etapem budowy tarasu jest zawsze opracowanie dokładnego projektu architektonicznego. 

Pamiętajmy o estetycznych meblach

Kluczowym warunkiem długiej żywotności i optymalnej funkcjonalności tarasu jest oczywiście wybór właściwych materiałów budowlanych. Godne polecenia są w szczególności deski z naturalnego drewna egzotycznego (np. bangkirai, tek, massaranduba), ponieważ jest to materiał ponadprzeciętnie odporny na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć czy szkodniki. Jego pozostałe zalety to oryginalny wygląd i brak konieczności przeprowadzania zaawansowanych zabiegów konserwacyjnych. Rozsądną, ekonomiczną alternatywę stanowią komponenty z modrzewia syberyjskiego, świerku skandynawskiego, ewentualnie rodzimej sosny. W ostatnich latach niezwykle popularny stał się również szklany taras, który prezentuje się wyjątkowo niebanalnie, przez co świetnie wzbogaca aranżację przestrzeni wokół domu. Wznosi się go z płyt szklanych o grubości minimum 10 milimetrów (przezroczystego, grafitowego albo mlecznego) oraz solidnych profili aluminiowych. Istotną rolę odgrywa tutaj zadaszenie z systemem odprowadzania wody deszczowej. Po wybudowaniu tarasu warto postawić na nim ergonomiczne meble w postaci stolika kawowego, lekkiej sofy, krzeseł z miękkimi siedziskami i zestawu leżaków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rola ekspozycji w sprzedaży detalicznej
Rola ekspozycji w sprzedaży detalicznej
Wszyscy jesteśmy klientami. Nawet kilka razy w tygodniu odwiedzamy sklep i przemierzamy jego alejki w poszukiwaniu potrzebnych nam towarów. Ekspozycja […]
Ostatnie wpisy