Jak rozpocząć przygodę z surfingiem?

Jak rozpocząć przygodę z surfingiem?
multitematyczny
Hobby/podróże i sport
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Surfing to sport wodny zyskujący z roku na rok na popularności. Polega na poruszaniu się po powierzchni wody na specjalnej desce dostosowanej do wzrostu, wieku i wagi użytkownika. Jest ona napędzana zarówno ruchem własnych ramion, jak i siłą nośną fal. Przygodę z omawianą aktywnością może rozpocząć osoba w każdym wieku, ale jednym z warunków jest wzięcie udziału w przynajmniej podstawowym kursie zorganizowanym przez wybraną szkołę. 

Zaopatrzmy się w porządny sprzęt

Początkujący surferzy powinni w pierwszej kolejności zapisać się na profesjonalne szkolenie indywidualne lub grupowe, które trwa zazwyczaj kilka dni, a maksymalnie tydzień. Kolejnym istotnym elementem przygotowań jest zaopatrzenie się w odpowiedni sprzęt w postaci deski, statecznika poprawiającego jej stabilność, smyczy ochronnej, kamizelki ratunkowej oraz kombinezonu piankowego (niezbędnego w chłodniejsze dni). Wszystkie te elementy można bez problemu wypożyczyć w szkółce działającej na Półwyspie Helskim https://www.easy-surfcenter.pl. Jeśli natomiast chodzi o idealne miejsca do nabierania doświadczeń, to warto wybrać się np. do Francji, Hiszpanii, Kornwalii albo nad polski Bałtyk.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co to jest Digital Signage  ?
Co to jest Digital Signage ?
Digital Signage (DOOH – Digital out-of-home) jest popularnie nazywany tak zwanym „cyfrowym wyjściem z domu”. Jest to niczym innym niż […]
Ostatnie wpisy