Jak przygotować łóżko dla dziecka?

Jak przygotować łóżko dla dziecka?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwsze „prawdziwe” łóżko jest niezwykłym wydarzeniem w życiu dziecka, a jednocześnie małym wyzwaniem dla rodziców. Nie łatwo bowiem dogodzić małej pociesze, a nie sposób nie liczyć się z jej opinią. Prawda jest jednak taka, że to rodzice są w stanie najlepiej dopasować łóżko do potrzeb dziecka i to na ich barkach leży odpowiedzialność za stworzenie takich warunków do spania, by dziecko czuło się w łóżku dobrze, komfortowo i bezpiecznie.

Ochrona przed „wpadką”

Planując łóżko dla małego dziecka warto przede wszystkim wziąć pod uwagę kwestię wzrostu naszej pociechy, ale także, a nawet przede wszystkim, konsekwencje wynikające z jej wieku. Przenosiny dziecka do nowego łóżka odbywają się zazwyczaj między 1,5 a 3,5 rokiem życia. Dziecko w tym wieku często nie jest jeszcze w stanie utrzymać potrzeb fizjologicznych przez całą noc, dlatego bardzo praktycznym dodatkiem do łóżka będzie prześcieradło, które nie przemaka. Ochroni ono materac przed nasiąknięciem, a co za tym idzie przedłuży jego żywotność i ułatwi posprzątanie po „wpadce”. Wybierając takie prześcieradło warto zwrócić uwagę czy jest dodatkowo paroprzepuszczalne. Dzięki temu zapewni komfort dziecku podczas snu.

Aby spało się przytulnie

Prześcieradło to oczywiście nie wszystko. Aby sen dziecka był głęboki i przyjemny, konieczna jest miła pościel. W tej roli najlepiej sprawdzi się kołdra puchowa oraz odpowiednie do niej poduszki. Miękkość i ciepło jakie dają, sprawi, że dziecko chętnie będzie szło spać we własnym łóżku, a dodatkowo nie zmarznie w chłodne zimowe noce.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego odpowiedni fotel dla e-sportowca to podstawa?
Dlaczego odpowiedni fotel dla e-sportowca to podstawa?
E-sport jest sportem elektronicznym. Osoby uprawiające go, rywalizują na arenach międzynarodowych w różnych turniejach. Sport elektroniczny dostarcza tak samo wiele […]
Ostatnie wpisy